orta gerilim hattından tarlama elektrik almak

neo8787

Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle iyiakşamlar. şimdi benim konya ereğlide ufak bi arsam var buraya kuyu açtırıyorum vede elektrik almaya karar verdim .ancak bizim buralarda bu işi yapan tek bi tanıdığım var onunda bana verdiği fiyat beni korkuttu bide size danışmak istedim.şimdi elektrik ihtiyacım arsaya ev yaptıracağım için ev için gerekli olan elektrik bunun dışındada ufak bi dalgıç motoru 2.5-3 hp lik bi dalgıç pompa motoru çalıştırcam. buradaki elektrikçi arkadaş şöyle bi liste ve maliyet çıkardı bana şunuda belirteyim medaşın elektrik direkleri tarlamın içinden geçiyor orta gerilim hattı .
elektrikçimin çıkardığı liste d12 seksiyon direği 2.100 tl
t15trafo direği 2.950 tl
iniş kablosu 750 tl
enerji alış 400 tl
36 kw seksiyoner sigorta 1.300 tl
50 kw trafo 4.500 tl
ölçü panosu ososlu 2.600 tl
kumanda panosu 1.950 tl
çukur betonu 850 tl
proje 1.300 tl
işçilik 2.200 tl toplam:20.900 tl

şimdi arkadaşlar öğrenmek istediğim bu fiyatlar nasıl yüksekmi normalmi bide mesala 50 lik trafo demiş ya elektrikçim mesala 25 lik bi trafo olsa bana yeterli olmazmı.daha öncede söylediğim gibi ev kullanımı olcak yani tv buzdolabı çamaşırmakinası falan artı küçük bi dalgıç pompa benim maksadım biraz daha ekonomik hale getirebilmek çünkü başka birçok masrafım oldu 21000 tl beni çok zorluyor en ekonomik hale nasıl getirebilirim. gene benim bulunduğum bölgede bu işi daha ekonomik şekilde yapabilecek arkadaşlar varsa mesajını beklerim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
25 kVA trafo senin işini görür ... 1250-1500 TL kadar ucuz olur...
Ama diğer malzemeler değişmez...
Ölçü ve kompanzasyon panosu 2600+1950 pahalı gibi biraz...
Seksiyonerde de , İniş kablosunda da -fiyat- biraz nazlanmaya hakkın var..
Pazarlık paylı fiyatlar ...
Proje fiyatı normal...
Öncelikle yerel TEDAŞ ten fikir almak..
Enerji müsaadesini 25 kVA ya göre verirler mi?Sormak lazım

Ayrıca komşu parsellerde enerji ihtiyacı olan kişiler varsa müşterek trafolu 2 sayaçlı sistem ile maliyeti
azaltabilirsiniz

Trafo gücünde minumum sınır var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri