Orta Gerilim Hattı

hasanmak

Üye
Merhaba,

Ben evimin 7 metre yakınından geçen bir hat konusunda sizlerden bilgi almak istiyorum, konu hakkında hiç teknik bilgim yok, araştırırken burada yazılmış yazıları okudum. Yüksek gerilim olmadığını belli ama orta gerilim hattı mı ve evin 7 metre yakınından geçtiği ve evde bebek olduğunu düşünürsek zararlımı olduğunu araştırmak için kaç kv lik bir hat olduğunun tahmini konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

2 nolu fotodan 1 nolu fotoya doğru teller geliyor ve evin tüm yan cephesinden devam ediyor ( mutfak, oturma odası, çocuk odası) ve mesafe olarak da 7 metre civarı. Araştırdığım kadarıyla 34,5 kv diye düşünüyorum ve eğer öyleyse zararlı olabilecek yakınlıkta gibi. Sizce 34,5 kv midir yoksa değil mi bunun hakkında destek istiyorum. Elektrik dağıtım şirketine de dilekçe yazdım ama 1 aydan önce cevap gelmeyeceği söylendi, o yüzden buradan bilgi almak istedim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    957.6 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    463.6 KB · Görüntüleme: 12
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri