Özel og hattından trafo almak

Selam arkadaşlar arazimin 7 metre ilerisinde bulunan orta gerilim direğinden trafo almak için enerji müsaadesine başvuru yaptım gelen enerji müsaadesinde hattın özel hat olduğunu hat sahibinden muvafakatname alınması gerektiğini bildirdiler(hattın sonunda ayrı kişilere ait 4 adet trafo var) ilk gittiğim trafo sahibi 100.000₺ istedi(hat 2003 yılında kurulmuş)işin uzmanlarına konuyu anlattığımda istenen paranın çok olduğunu hat katılım bedeli hesaplanması ile işi çözebileğimi söylediler ilgili kuruluşa gittim hat katılım bedeli diye birşey varmış dedim. O maddenin yürürlükten kalktığı söylediler Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ilgili vatandaş muvafakatname vermiyorsa ve başka yakında trafo yoksa kendi trafonuzu tesis ettireceksiniz.

Trafo tesis ettiriyorum ilgili kurum hattı kullandırmak içinde muvafakatname istiyor

pardon ben yanlış anlamışım. Ben sizin ilgili vatandaşın trafosundan AG'den enerji alacaksınız zannettim.
Trafo yapıltıracak iseniz, dağıtım şirketinin belirttiği gibi
1) muvafakatname alarak işi hızlandırabilirsiniz
2) başka bir enh'dan bağlantı noktası talep edebilirsiniz
3) dağıtım şirketi ilgili hattın kamulaştırma sürecini başlatır. bu süreç uzun sürdüğünü biliyorum. hangi hatlar kamulaşır veya kamulaşmaz ayrıntılı bilmiyorum (bi tarih meselesi vardı). bununla ilgili dağıtım şirketinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri