OPC server lar hakkında bilgisi olan var mı?

ak11474

Üye
arkadaşlar VB.NET2005 ile program yazabiliyorum. simdilerde kafayı OPC server'lara taktım. HMI kullanmak yerine ,VB ile PC üzeribnden bişeyleri kontrol etmek istiyorum.Bilgiisi ve VB ile elinde örnek olan arkadaş var mı?
Şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
vb basıc bu tıp uygulamalar ıcın su an kullanılan en dusuk sevıyede programlar .bunun dısında delphi veya visual studio gıbı programlara yonelmenızı tavsıye edıyorum

kardes visual basic, zaten visual studio içindeki bir program...
visual studio 4 programın birleşiminden oluşuyor...visual basic,visual c#,visual j# ve visual c++.
gelişmişlik olarak delphi den farklı olduğunu düşünmüyorum...

Arkadaşım öncelikle satandart bir Scada programı seç ( olası Ni. Lookout) daha sonra bir opc kullan
bunun altında ( mesela Topserver) Bunları bu forumda bulabilirsiniz. Visual Basic veya buna benzer dillerle program yazarak endüstride var olmak pek mümkün değil.
Herkesin bildiği bilebileceği standard programlar kullanmak daha doğru. Birgün Patenti size ait bir
cihaz yaptığınızda unun arayüzünü veya programlama programını istediğiniz bir dille yazarsınız. Buna kimse itiraz etmez.

Kolay gelsin.

ak11474 ' Alıntı:
kardes visual basic, zaten visual studio içindeki bir program...
visual studio 4 programın birleşiminden oluşuyor...visual basic,visual c#,visual j# ve visual c++.
gelişmişlik olarak delphi den farklı olduğunu düşünmüyorum...
hocam sımdı visual studio dan farklı olarak visual studio net gıbı degısık yapılar cıktı onlardan bahsedıyorum

Merhabalar.Arkadaş OPC serverlar hakkında sorduğu soruya hangi programlama dili cevaplarını bulmuş gibi.

OPC konusunda gelecek açıklamalarınızı ben de sabırsıklıkla bekliyorum.

Merhaba
OPS server kullanarak(kepware OPC server) VB 6.0 ile bir scada programı yazdım. Gayette güzel çalışıyor.
Yardım istersen yardımcı olabilirim.
saygılar.

vvkaymak ' Alıntı:
Merhaba
OPS server kullanarak(kepware OPC server) VB 6.0 ile bir scada programı yazdım. Gayette güzel çalışıyor.
Yardım istersen yardımcı olabilirim.
saygılar.

Ticari bi yazılım değilse bizlerle paylaşmak kaynak açısından çok faydalı olacaktır.Bu konuda bilgi açığı çok fazla.Umarım ilgilenirsin.

İyi çalışmalar dilerim.

en iyisi kulanmak istediğin plc nın ureticisinin programı ve delphide bir opc componetı kulanmak mesala s7 200 için pc acses gibi sonra wer ceryanı on numara hıc dıger programlarla kasma kendını biz oyle yapıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri