Opamp devresi hesaplanan sonuç çıkmıyor.

şimdi farkettim gerçekte farklı demek biraz uç bir cümle olmuş. ufak nüanslar, farklılıklar var demek daha doğru sanırım. zaten labaratuarlar ve uygulamalar bu gibi farkları öğrenmek için var. yapmak istediğin veya kafanda canlandırdığın nedir ordan yürüyelim...

bu arada voltajların nasıl çıktı? ölçüm yaptınmı? yoksa benim gibi arada boardı fırlatıp deşarjmı oluyorsun :) arada fırlatıp atmak insana gerçekten iyi geliyor. tavsiye ederim...

saygılarımla...
yapmak istediğim bir opampla gerilim kazancı elde etmek yeni bir deneme yapmadim önceki denemelerimin sonuçlarini sizlerle paylasmistim zaten onun dışında dediğiniz gibi hususlarla ben de labarotuar ortamında karşılastim çok sinir bozucu olabiliyor ama sinirlere hakim olmakta fayda var boardu firlatmak gibi bir fikir gelmedi daha önce aklıma olmayınca genelde nerde hata yaptım acaba diye düşünüyorum ilk olarak.Elektronik elemanlari etkileyen birçok parametre var acaba onlardan birinden dolayı böyle oldu felan diyorum bu tarz şeyler yani bu arada tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum ve devamını rica ediyorum.Oldukça faydalı oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri