okul kompanzasyonu yardım

evet bilgisayar dershanesinin sigortalarını indirince durum düzeliyor.ben her faza 40w lık mekanik balasta faz nötr girerrek paralel bağladım ve durum düzelmişti fakat balastlar bir süre sonra aşırı ısındığı için söktüm.bu yüzdden geçici olarak ups leri devre dışı bırakacam. birde şuan değler kapasitif %0.17 endüktif ise %0.08 lerde cezayı gösteriyor. bu cezadan kısa sürede kurtulmam için ne yapmam gerek

Balastlar 7 gün 24 saat devrede olursa elbette ısınır , kavrulabilir de...
Bilgisayar sınıfında şalter vardır , hoca şalteri 1 konumuna getirince balastlar devreye girecek şekilde bağlarsan olur.
şönt reaktör bağlarsan daha iyi olur ama , okulada pahalı gelir mi bilemem...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ups 'i devre dışı bıraktıktan sonra arkadaşların dediği gibi katlarda florasan yakarak aktif ve endüktif değerlerin ilerlemesini sağla bu arada kapasitif değerin normale döndüğünde lambaları kapatırsın.

Bu tip yerlerde,geçici çözümler yerine,kalıcı çözümler uygulanması daha doğrudur.Kalıcı
uygulama ise,şönt reaktör ile olabilir.Reaktörün bağlama noktası ve kapasitesine,uygulayı-
cının karar vermesi daha doğrudur.Teknisyen arkadaşımızın önerisi ise,en uygun çözümdür.

ben bu tür yerleri 3 adet monofaze röle kullanarak ve monofaze kondansatörlerle çözüme ulaştırdım. Hiç problem kalmadı.

saygı değer arkadaşlar birincisi eğer 1 adet balastı devreye bağlarsanız çok fazla ısınır ve hatta yanar.bunun önüne geçmek için iki adet balastı birbirine önce seri olarak bağlayın daha sonra bunu paralel olarak devreye bağlamanızı tavsiye ederim.

ikincisi çok fazla güç dengesizliğinin ve lineer olmayan yüklerin bulunduğu okul,dersane,site gibi yerlerde 24 kademeli kompanzasyon yapılmasını ve kondansatörlerin büyük çoğunluğunun monofaz olarak bağlanmasını tavsiye ederim.

ben bir adet tense rgt24 ile bu işi çözdüm

gereksiz yere pahalı sistemlerin kullanılmasına karşıyım.

parola:YDİ-SDU

yeteri derecede iyi - son derece ucuz

ben yaptım oldu.
değerler %5 end. %0,8 kapasitif

Son düzenleme:
saygı değer arkadaşlar birincisi eğer 1 adet balastı devreye bağlarsanız çok fazla ısınır ve hatta yanar.bunun önüne geçmek için iki adet balastı birbirine önce seri olarak bağlayın daha sonra bunu paralel olarak devreye bağlamanızı tavsiye ederim.

ikincisi çok fazla güç dengesizliğinin ve lineer olmayan yüklerin bulunduğu okul,dersane,site gibi yerlerde 24 kademeli kompanzasyon yapılmasını ve kondansatörlerin büyük çoğunluğunun monofaz olarak bağlanmasını tavsiye ederim.

ben bir adet tense rgt24 ile bu işi çözdüm

gereksiz yere pahalı sistemlerin kullanılmasına karşıyım.

yeteri derecede iyi - son derece ucuz

ben yaptım oldu.
değerler %5 end. %0,8 kapasitif

Mevcut panoda 24 kontaktör sığdıracak yer varsa olur elbet...

parola nedir? Niye yazdın , O nu anlayamadım...

panoda yer yoksa yeni pano yapılmalı tabiki bazen her şey istenildiği kadar ucuz ve kolay olmuyor.

açılımı : yeteri derecede iyi - son derece ucuz

panoda yer yoksa yeni pano yapılmalı tabiki bazen her şey istenildiği kadar ucuz ve kolay olmuyor.

açılımı : yeteri derecede iyi - son derece ucuz

Çok yaşa sen emi...:D

24 kademe kompanzasyona hiç gerek yok yeni nesil roleler her turlu kombinasyona cevap veriyor ben bu zamana kadar kadar hiç ihtiyaç duymadım

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri