Kompanzasyon cos fi eksi deger gösteriyor

yusufum333

Üye
Merhaba arkadaşlar.bir okulun kompanzasyonunu yapıyorum.kurulu gücü 243 kw sözleşme gücü 146 idi.daha önce 300/5 akım trafosu varmış. Tedaş cezaya girdiğinde dolayi 250/5 ile değişmesini istemiş.akım trafolarini değiştirdim fakat hala Coş fi değerleri eksi -0.95 gösteriyor. Kullanılan role entes rg3-12c..role hiç bir kondansatoru devreye almıyor.kondansatorleri otomatik tanıtıyorum.akım trafosu oranını 50 yaptım. Kondansator dizilimi 2.5-5-10-10 şeklinde geri kalan 8 idde 10 kvar. hepside 3 fazlAlarm ledi arızası. Oran hatası arıza ledi ve eksik kademe arızası ledi yanıyor. Sizce bu hata neden olabilir.yardımlarınızı bekliyorum:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Güç ekranında - işareti varsa,bağlantılarınızda yanlışlık var demektir.Okul için,asgari 6 kademe monofaze olmalı.Tüm bağlantıları ve set değerlerini yeniden gözden geçirmenizde yarar var.Herşey normal ise,alı-
cılarda kapasitif etki yapan ( UPS vs ) yük var demektir.Bu hal için,rölenin gösterdiği kadar şönt reaktör bağlanacak demektir.

Son düzenleme:
Güç ekranında - işareti varsa,bağlantıları-
nızda yanlışlık var demektir.Okul için,asgari
6 kademe monofaze olmalı.Tüm bağlantı-
ları ve set değerlerini yeniden gözden ge-
çirmenizde yarar var.Herşey normal ise,alı-
cılarda kapasitif etki yapan ( UPS vs ) yük
var demektir.Bu hal için,rölenin gösterdiği
kadar şönt reaktör bağlanacak demektir.

tşk ederim.bağlantılarda yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.kontrol ettim hatta akım trafosunun k ve l uçlarını değiştirekte denedim fakat yine eksi değerde.zannedersem senin dediğin gibi şönt reaktör eklemem gerekiyor.yalnız bu şönt reaktör ve sürücüleri rg3 12 c ye takabiliyormuyum onu bilmiyorum

rg3 12 yerine ENTES'in reaktörle çalışan tipi var onunla değiştirebilirsiniz.Veya,KAEL'in SVC TRC tipini mevcut sisteme ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
tşk ederim.bağlantılarda yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.kontrol ettim hatta akım trafosunun k ve l uçlarını değiştirekte denedim fakat yine eksi değerde.zannedersem senin dediğin gibi şönt reaktör eklemem gerekiyor.yalnız bu şönt reaktör ve sürücüleri rg3 12 c ye takabiliyormuyum onu bilmiyorum
Entes yeni sistemde yetersiz kalıyor bence SVC özellikli bir reaktif güç kontrol rölesi bağlamanız daha doğru bir seçim olur birde test yaparken tüketim var mı okulda?Eğer akım trafosunun yüzde 1 den az tüketim varsa akım trafosu tüketimi okumaz ve reaktif güç kontrol rölesine bilgi gönderemez ayrıca @sami inci abinin dedeiği gibi okulda ups varmı kontrol ediniz

Entes yeni sistemde yetersiz kalıyor bence SVC özellikli bir reaktif güç kontrol rölesi bağlamanız daha doğru bir seçim olur birde test yaparken tüketim var mı okulda?Eğer akım trafosunun yüzde 1 den az tüketim varsa akım trafosu tüketimi okumaz ve reaktif güç kontrol rölesine bilgi gönderemez ayrıca @sami inci abinin dedeiği gibi okulda ups varmı kontrol ediniz

Tsk ediyorum.ups var.fakat sürekli fault ışığı yanıp sönüyor ve Alarm sesi veriyor

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri