OG Direğinde Bulunan elemanlar.

Coyate

Üye
Merhabalar;
Ben lise son ögrencisiyim Öğrenmek istediğim bir kaç şey var.
Ben Bir OG direğinde hangi elemanlar bulunur, görevleri nelerdir? öğrenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar sizlerden bir elektrik direğinde Bulunan trafo parafudur ve onlardan başka neler olabilir sizlerden yardım bekliyorum Orta Gerilim Direğinde Hangi elemanlar bulunur Küçük bir mahalleye yetecek bir trafo falan...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ayrıca,sigortalı / topraklı seksiyoner bulunması gerekir.

hmm braz daha açabilirmiyiz şu sekilde bir OG direginde hangi elemanlar bulunur ?

og trafo diregi tepe noktasına konsol yada potası olur (en üst noktası T veya bayrak tipinde) izalatörlerin montajı yapılır
potansa izalatörler olur (izalatar vhd, zincir k1-k2-k3 , vks tipleri vardı) telerin direk ile izalasyonun sağlar
parafudur (şebekede oluşabilcek Şebeke gerilimin üzerindeki gerilimleri topraga akıtırlar)
trafolar (direk tipi tr lar 34,5kv şebekelere en yüksek 400kva tr olur bunu üstü kabinlerde olur)
ayırıcılar (iletim hatı ile tr arasında olur elektrik ayırmak için kulanılır)7
sigorta (sigortalar ayırıcı mekanizmasına takılır koruma için kulanılır)
yüksek gerilim şebekelerinde ark boynuzları olur izalatörlele birlikte olur
kuş konmazlar olur og tereverslerine montelenir(potans ve konsollar treverstir)
genel anlamda bunlar olur.

og trafo diregi tepe noktasına konsol yada potası olur (en üst noktası T veya bayrak tipinde) izalatörlerin montajı yapılır
potansa izalatörler olur (izalatar vhd, zincir k1-k2-k3 , vks tipleri vardı) telerin direk ile izalasyonun sağlar
parafudur (şebekede oluşabilcek şebeke gerilimin üzerindeki gerilimleri topraga akıtırlar)
trafolar (direk tipi tr lar 34,5kv şebekelere en yüksek 400kva tr olur bunu üstü kabinlerde olur)
ayırıcılar (iletim hatı ile tr arasında olur elektrik ayırmak için kulanılır)7
sigorta (sigortalar ayırıcı mekanizmasına takılır koruma için kulanılır)
yüksek gerilim şebekelerinde ark boynuzları olur izalatörlele birlikte olur
kuş konmazlar olur og tereverslerine montelenir(potans ve konsollar treverstir)
genel anlamda bunlar olur.

fi-8 bakır iletkenler ile bağlantılar yapılır. yüksek kanat aralığına sahip kuşlar için yeni dönemde bu çıplak iletkenler izole edilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri