Ne düşünüyorsunuz :)

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Ne düşünüyorsunuz :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-23-01-49-42-582_com.instagram.android.png
    Screenshot_2019-08-23-01-49-42-582_com.instagram.android.png
    998.5 KB · Görüntüleme: 74
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu hususla ilgili benim uyuz olduğum başka bir nokta var . Neden çoğu şeyin ölçüsü metrik iken boru sisteminde inç ölçüsü kullanılıyor ?

Bu hususla ilgili benim uyuz olduğum başka bir nokta var . Neden çoğu şeyin ölçüsü metrik iken boru sisteminde inç ölçüsü kullanılıyor ?
sen dua et sadece inç kullanıyorlar ben bundan 25 yıl önce hangi inç'i kullanıyorsunuz diye soruyordum(ingiliz-fransız-amerikan)

Adam yanlışta olsa tutmuş yine iyi :) Ben kumpas kelimesini ilk defa duymuş 30'lu yaşların üzeri teknik elemanlar biliyorum. Ben çok iyi biliyorum diye hava atanların %80'nin de kumpasın dibinden çıkan çubuğun derinlik ölçmeye yaradığını bilmiyordu.
Mesleğini seven mesleğine meraklı teknik eleman kalmadı azıcık merakı olan dijital kumpas alıyor. Bu seferde kalibrasyonu soruyorsun o ne diyor...

Soyu kuruyası ingiliz birimi 1"=1 parmak=2.54cm
O parmak ingilizlere girsin :)

Son düzenleme:
Fotoğrafı görünce yarıldım aga bee ne insanlar varmış dedirttiriyor bu fotoğraf ibretlik çerçeveletip meslek lisesine astırmak gerekiyor ki öğrenciler hata yapıp hocadan azar işitmesinler ben bi kere cnc ye metrik yerine inch girence tornanın matkabını kırmıştım halen yüzüm kızarıyor aklıma geldiği zaman:p:p:p:p

Bilmem. Küçük ebatları olduğu için olabilir mi. Metrik olunca sayida çoğalacak belki ondandir. Belkide adet böyledir. Bazen kafa karıştırıcı oluyor tabi. Yurt dışından gelen soğutucu gazların kiloları bizde küsürlü onlarda tam sayi. Bende ona ayar oluyorum

Ya derste düzgün dinlemediler ya da bunu yapan sonradan her işe attıkları gibi bu işe de el atan esnaftır :D, hani bizim meslekte de olur ya, arka cebe tornavida pense atanlar ustayım diye geçinir ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri