220 volt dolabı 12 volta çevirme

Merhaba bağ evimdeki 90 lt buzdolabını 12 volta dönüştürmeyi düşünüyorum hem kayıpları azaltıp invertör fan sesinden kurtulmak istiyorum fakat randuman verirmi yazın sadece,iki ay kullancam tecrübesi olan yazabilirmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba bağ evimdeki 90 lt buzdolabını 12 volta dönüştürmeyi düşünüyorum hem kayıpları azaltıp invertör fan sesinden kurtulmak istiyorum fakat randuman verirmi yazın sadece,iki ay kullancam tecrübesi olan yazabilirmi

Bu konuda ilk bakılması gereken değerlere bakalim.

İlk önce 220 volt ile çalışan kompresorun etiketini paylaşın kalorisine bakalim.

İkinci olarak yerine takilmasi düşünülen kompresorun etiketini paylaşın onunda kalorisini öğrenelim.

Iki kompresör aynı kaloriyi veriyor ise teorik olarak çalışacaktır.

IMG20231102011949.jpg

Kompresör bu ararat ak-a1 pdf nette çıkıyor ama buraya yükleyemedim
Serkan bey aslında kompresörü taktırdım ama bazı sitelerde borularla ilgili sıkıntı çıkarabilir veya ilerki zamanlarda verimsiz çalışır gibi yorumlar yapılmış birde ilk çalıştırmada belli bir dereceye kadar sürekli çalışması mormal mi teşekkürler

Son düzenleme:
Bu dolabı yazın iki ay kullanıcam 10 ay yatacak

Hayri bey merhabalar.

Üzerinden çıkan eski kompresorun etiketi var mı? Çıkan kompresoru normalde size vermediler mi? Takan kişi ile nasıl anlaştınız? Kompresoru kendisi mi aldı?

Bu markayı bilmiyorum kalitesi nedir değildir ancak bir sogutma sisteminde kompresor değişiminde kurallara uygun montaj yapılır ise sorunsuz uzun yıllar kullanılır.

İlk çalışmada dolabın ayarlanan sıcaklığa gelene kadar uzun süre çalışması normaldir.

90 Litre buzdolabı motorunun (12/24 volt) minimum fiyatı 7.000 liradır.Akü ile çalışabilir.12 Voltta 15 A sigorta kullanmak elzemdir.Genelde bu tip motorlar 220 volttan çevirmedir.Karavan ve marin teknelerde sık kullanılır.Akü ile mi güç kaynağı ile mi beslenecek?

Teşekkürler eski kompresörü almadım bu arkadaş sadece bu işi yapıyor 12 volt dolap üzerine çalışıyor dolabın çıkışını şarjkontrol cihazının dc yük çıkışından alıyorum akü kesme voltajında 11.1 e ayarlı o seviyede yük çıkışını kesiyor otomatik sigortası da var güvenlik için kaliteli mppt şarjkontrol cihazı

O zaman gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Selametle.

Teşekkürler eski kompresörü almadım bu arkadaş sadece bu işi yapıyor 12 volt dolap üzerine çalışıyor dolabın çıkışını şarjkontrol cihazının dc yük çıkışından alıyorum akü kesme voltajında 11.1 e ayarlı o seviyede yük çıkışını kesiyor otomatik sigortası da var güvenlik için kaliteli mppt şarjkontrol cihazı

Sadece bu işi yapıyor ise sorun olacağını sanmıyorum. Adam işini biliyordur.

Merhaba 12 volt buzdolabı motoru ilk kalkışta 2 veya 3 saniye kadar 2.7 amper çekiyor sonrasında 2.5 amper yük çekiyor gayet güzel soğutuyor ve çok az enerji harcıyor

Ekli dosyalar

• IMG20231111215107.jpg
    IMG20231111215107.jpg
    96.2 KB · Görüntüleme: 22

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular