Nötr Kesmeli Sigorta Hk.

Kullanılan şalteri görerek yorum yapsak daha iyi olurdu ama Schneider örnek veriyorum şalter üzerinde nötrlü ve nötürsüz korumanın seçilmesi için bir kontrol ayarı var veya şalter direk 4p3d alınabilir bunun açıklaması kontak dayısı4 ama koruma sadece 3 faz için geçerli anlamına gelir nötr kullanılanlar için standart olan 4p4d seçeneğini kullanılmayan için ise 4p3d yi gönül rahatlığıyla seçebilir siniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu cümle ile anlatılmak istenen; bazı sigortaların nötr kutbunda termik manyetik koruma varken bazılarında bu koruma yoktur. Elinizde nötr kutbunda termik manyetik koruma olmayan bir sigortaya var ve siz gidip bu kutba nötr hattını bağlamak yerine faz hattını bağladınız. Bu durumda sigorta koruma yapmayabilir dikkatli olun demişler. 4 kutuplu bir sigortaya sadece 3 faz bağlansa nötr kutbu boş bırakılsa sigorta yine görevini yapacaktır.​
Anladım teşekkür ederim. Değiştirebilirsem 3faz olarak değiştireyim, olmazsa bunu da kullanabilirim o zaman
Kullanılan şalteri görerek yorum yapsak daha iyi olurdu ama Schneider örnek veriyorum şalter üzerinde nötrlü ve nötürsüz korumanın seçilmesi için bir kontrol ayarı var veya şalter direk 4p3d alınabilir bunun açıklaması kontak dayısı4 ama koruma sadece 3 faz için geçerli anlamına gelir nötr kullanılanlar için standart olan 4p4d seçeneğini kullanılmayan için ise 4p3d yi gönül rahatlığıyla seçebilir siniz
SIEMENS 3VM1340-4ED42-0AA0 şalter bu hocam.
Biraz kafa karıştırdım galiba . ( Sistemin işleyişi demek istedim )
Ürün seçimi ve kullanılan yerler .
Dediğiniz gibi .
3 fazlı bir sistemde 3f+n şalter kullanıldığı zaman
3 faz bağlansa nötr kutbu boş bırakılsa sigorta yine görevini yapacaktır .
Tabiki dikkat etmek gerekir .
Sağ olun çok teşekkür ederim

Anladım teşekkür ederim. Değiştirebilirsem 3faz olarak değiştireyim, olmazsa bunu da kullanabilirim o zaman

SIEMENS 3VM1340-4ED42-0AA0 şalter bu hocam.

Sağ olun çok teşekkür ederim

Ürün bu olmalı . ( Yanlışlıkla alınan !!! )

3VM1340-4ED42-0AA0
https://mall.industry.siemens.com/mall/en/kr/Catalog/Product/3VM1340-4ED42-0AA0
Devre kesici 3VM1 IEC çerçeve 400 anahtarlama kapasitesi sınıfı N 415V'taIcu=36kA 4 kutuplu, tesis koruması TM210, FTFM, In=400A aşırı yük korumasıIr=400A sabit olarak ayarlanmış kısa devre koruması Ii=10 x In nötr iletken korumasız vidalı yassı bağlantı.

3VM1340-4ED42-0AA0.png

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri