nötör yerine faz gelmiş güm

saftilki

Üye
trifaze prizdeki hata nötör yerine faz gelmiş nerde bu arız acaba

bu trafo çıkışında voltaj yoktu kondaktörün hemen altında yer alıyordu model 95

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın saftilki nötürde kopmuş olabilir nötüre kontrolkalemiyle baktınızmı eger kontrolkaleminin ışıgı yanıyosa nötür kopuk demektir

nötr gevşemiş oksitlenmiş veya kopmuş olabilir. kesinlikle nötr bi sebebten dolayı kesintiye uğramış yıldız noktası bozulmuş slm

geçmiş olsun.. nötr hattınızda herhangi bir sebeple kesinti oluşmuş ve oraya da faz gelmiş..

yok beyler 1 trii 2 mono prize yanlışlıkla nötör yerine faz verilmiş yani 380 vol gitmiş 2kw motorun sürücüsüne, ben pensenin yanındaki küçük ne güçte olduğunu anlamadığım trafonun çıkışında enerji yoktu, tabi trifaze priz bağlantısı düzeltildi

asıl kafasızlık bende arızaya gidiyorum ölçü aletini unutuyorum,

hani derler ya kek yaptım ama un koymayı unuttum;)

bu işi normal bir elektrikci yaptıysa yani nötür yerine faz verdiyse normal birde prizden yaptıysa kabloların yerini degiştirdiyse ben o elektrikciye elektrikci demek enterasan olur

bu işi normal bir elektrikci yaptıysa yani nötür yerine faz verdiyse normal birde prizden yaptıysa kabloların yerini degiştirdiyse ben o elektrikciye elektrikci demek enterasan olur
belki kontrol kaleminin bozulacağı tutmuşturslm;)

yok yok yanımda hiç bir şey olmasın yine olayı çözerim evelallah, bani sadece kondaktör patladı diye aradı, mtor sürücüsü zarar görmüş. sn:içerişehir arkadaşın mesajıda bana tuhaf geldi nedeni ise bu bahsettiğim yer bir nakış atölyesi oraya genel tesisatı kardeşimle ben çektim ben uzak yerde olduğum zaman başkasını çağırıyor yani el atmayan kalmamış, ben eski elektrikci yeni elektrikci olayına bağlıyorum hatayı, eskiden en canlı renk canlı uç'tu şimdi dünya standartlarında renk kodlaması var ve halen eski elektrikciler buna rivayet etmemektedir. makinayı bağlayan adam faz'ın ters geldiğini fark ediyor fişin içinden değiştiriyor prizi açmak yerine, atölye sahibide makinayı biraz başka yöne kaydırıp başka prize takınca olan oluyor ,

her neyse o hatayı ben yaptım o yaptı bu yaptı çırak yaptı elbette elektrik hatayı affetmiyor her zaman ama elektrikçilikde bir esnaftır sanattır açık aranmaz açığa gülünmez vede mümkün mertebe kapatmaya çalışmalıdır.

yanlış anlaşılmasın bu gibi durumlarla sık karşılaşıyorum. slm:rolleyes:

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri