Multimetre Prob Tavsiyesi

otohat

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar,

Fluke multimetre için prop arıyorum. Kendi probu aşağıda fotoğrafını paylaştığım TL71-1. Fakat kendi probu çok pahalı. Kullanmış olduğunuz, fluke kadar olmasa da onun ayarında tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir prob var mıdır?
1614015701527.png

Fazla abartmayın güzel kardeşim. Neticede osiloskop probu değil.
Multimetre probu, 2 tane kırmızı ve siyah kablodur. Satın alırken kablosu kalın ve slikon olanından seçerseniz 20 amperi rahat ölçersiniz.
Ayrıca prob uç kısımları sökülebilir tip kancalı ya da krokodilli olması sizin seçeneğiniz.

Fazla abartmayın güzel kardeşim. Neticede osiloskop probu değil.
Multimetre probu, 2 tane kırmızı ve siyah kablodur. Satın alırken kablosu kalın ve slikon olanından seçerseniz 20 amperi rahat ölçersiniz.
Ayrıca prob uç kısımları sökülebilir tip kancalı ya da krokodilli olması sizin seçeneğiniz.
Tarifinize uygun tavsiye edebileceğiniz bir marka varsa söylerseniz sevinirim. Abarttığımı sanmıyorum.Çok ucuz bişey alıncada elinde kalıyor. Birkaç takım var hepsi çöp oldu. Kimisinin kablosu kopuyor, kimisinin kabloları bir zaman sonra kütük oluyor..
İnternet üzerinden satın alacağım. Görerek, dokunarak alma şansım olmadığından tavsiye istedim.

Son düzenleme:
50-60 lira civarı bir prop rahatlıkla işinizi görür.
Özellikle bu tür malzemeler tamamen kullanıma yönelik ömürlü olur.
Telefon şarj kablosunu örnek gösterebilirim.
Bazı insanlar onlarca kablo alırken bazıları da orijinal kablosunu yıllarca kullanır.

Merhaba arkadaşlar,

Fluke multimetre için prop arıyorum. Kendi probu aşağıda fotoğrafını paylaştığım TL71-1. Fakat kendi probu çok pahalı. Kullanmış olduğunuz, fluke kadar olmasa da onun ayarında tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir prob var mıdır?
Ekli dosyayı görüntüle 72048

Ölçü aletine giren kısımların özel olma !
durumu olabilir . İnternetten şekil olarak
benzettiğiniz tipler ölçü aleti için uygun
olmayabilir.Dikkatinizi çekerim.Şoven
Arno CA 704 ölçü aletimde böyle bir du-
rumla karşılaştım.

Son düzenleme:
Ölçü aletine giren kısımların özel olma !
durumu olabilir . İnternetten şekil olarak
benzettiğiniz tipler ölçü aleti için uygun
olmayabilir.Dikkatinizi çekerim.
Dikkatiniz için teşekkür ederim.Şimdiye kadar kullandıklarım sorunsuz takıldı ama dediğiniz gibi bir ihtimal var tabiki.
50-60 lira civarı bir prop rahatlıkla işinizi görür.
Özellikle bu tür malzemeler tamamen kullanıma yönelik ömürlü olur.
Telefon şarj kablosunu örnek gösterebilirim.
Bazı insanlar onlarca kablo alırken bazıları da orijinal kablosunu yıllarca kullanır.
Hocam maksat uzun ömürlü olsun. Yukarıda birkaç takımın çöp olduğunu belirtmiştim.Orijinaller kayıp.

Son düzenleme:
TL71-1 in fiyatı konusunda gerçekten haklıymışsınız. O fiyata 2 odalı bir köy evinin elektrik tesisatı döşenir. :D
Alternatif çözüm için cihazınız ile birlikte denemeniz veya uyumlu olanı detay araştırmanız gerekiyor.
Tahminim yine de doğru. Sizin ihtiyacınız normal özellikli bir prob. Daha detay(cihaza giriş özellikleri) olan probların olduğunu yeni anımsadım.

Sizin cihaza uyar mı ama, bir bakın isterseniz.(aynısı olmadığını biliyorum belki uyumludur) 170tl ya Vergi dahil evinize gelir sanırım. Satın alanlar memnun.
ZIBOO-TL71 DMM Test Uçları + TP88A Sert Arka Prob Pimleri Adaptör Seti FLUKE Multimetre için kullanım
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIAxAD&usg=AOvVaw1_Oza3YcGPtYToCezfvzEp
BAŞARILAR DİLERİM

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri