Motosiklet statörü yardım

Elektriksel acidan hic bir sorun yok. Mekanik sorunlar da cozulebilir.

Internette arastirinca
BAS (belted alternator starter)
diye bir kavramla karsilastim.

Googleda

Combined electric starter and alternator system using a permanent magnet synchronous machine​

Yazarsan bu konuya cok kisinin kafa yordugunu, Honda'nin bir modelinde kullanildigini, patentler alindigini goreceksiniz.

https://www.quora.com/Can-you-combi...a-starter-in-a-cars-engine-into-a-single-unit

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Starter-and-generator-constructions.png

bu bilgiden emin misiniz? öyleyse honda neden marş motorunu yedek parça olarak satıyor?
https://www.google.com/search?q=hon...HTefC-kQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1312&bih=610&dpr=1
honda spacy marş motoru o alpha modelinde marş motoru yok statör ve manyato ile çeviriyor bende normal spacy var ve zamanla marş sistemi bloğun aşınmasından dolayı kullanılmaz hale geliyor bende statör ve manyato ile oynayarak bu sorunu çözmeyi düşünüyorum ama bilgiden çok eleştiri aldım gibi geldi

honda spacy marş motoru o alpha modelinde marş motoru yok statör ve manyato ile çeviriyor bende normal spacy var ve zamanla marş sistemi bloğun aşınmasından dolayı kullanılmaz hale geliyor bende statör ve manyato ile oynayarak bu sorunu çözmeyi düşünüyorum ama bilgiden çok eleştiri aldım gibi geldi
benim cahilliğime ver. bazen kafa stop ediyor. ne yapacaksın yaşlılık işte.

Bu stator ve manyeto dediğiniz kisimi resimleyip foruma ekler misiniz?

Ekli dosyalar

• alpha-110-stator-tasi-volant.jpg
    alpha-110-stator-tasi-volant.jpg
    187 KB · Görüntüleme: 7
  • stator-volant-orjinal-pcx-125cc-757_1.jpg
    stator-volant-orjinal-pcx-125cc-757_1.jpg
    162.8 KB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976