UPS Elektrik Varken PC'ye Restart Attırdı.

ups gücü yetersizse veya akü yarım şarzlıysa , yükte aşırı akım çekiyorsa yapabilir. denemek için ups fişini prizden çekip test edebilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ups gücü yetersizse veya akü yarım şarzlıysa , yükte aşırı akım çekiyorsa yapabilir. denemek için ups fişini prizden çekip test edebilirsiniz.
Hocam Oyun Dışındayken, PC masaüstünde olduğu sırada dediğinizi denedim dün.
Herhangi bir kapanma durumu olmadı.

Acaba yükteyken gelen dalgalı akımdan mı yapmıştır dediğiniz gibi?

Hocam Oyun Dışındayken, PC masaüstünde olduğu sırada dediğinizi denedim dün.
Herhangi bir kapanma durumu olmadı.

Acaba yükteyken gelen dalgalı akımdan mı yapmıştır dediğiniz gibi?
bence öyle görünüyor. akünün gücü ve şarz durumu bile etki edebilir.

bence öyle görünüyor. akünün gücü ve şarz durumu bile etki edebilir.
Şarj olarak fullde'dir diye düşünüyorum hocam.
Çünkü UPS'i aldığımda ilk olarak hiç bir cihaz bağlı değilken 5 - 6 saat arası şarj ettim.
O gün bu gündür 2 hafta oldu belki prize takılı duralı. Kendini şarj etmiştir diye düşünüyorum o süre zarfında.

Ayrıca şundan olabilir mi peki hocam;

UPS arkasında iki adet priz çıkışı var.
Ben bir adet yedekte dursun diye, kasanın bağlı olduğu Grup Prizin fişini bunlardan birine taktım.
Yani arada grup priz var, kasa ve monitör direkt olarak UPS arkasındaki çıkışlara bağlı değiller.

Anlık olan bu durum, bu sebepten dolayıda olmuş olabilir mi?

Şarj olarak fullde'dir diye düşünüyorum hocam.
Çünkü UPS'i aldığımda ilk olarak hiç bir cihaz bağlı değilken 5 - 6 saat arası şarj ettim.
O gün bu gündür 2 hafta oldu belki prize takılı duralı. Kendini şarj etmiştir diye düşünüyorum o süre zarfında.

Ayrıca şundan olabilir mi peki hocam;

UPS arkasında iki adet priz çıkışı var.
Ben bir adet yedekte dursun diye, kasanın bağlı olduğu Grup Prizin fişini bunlardan birine taktım.
Yani arada grup priz var, kasa ve monitör direkt olarak UPS arkasındaki çıkışlara bağlı değiller.

Anlık olan bu durum, bu sebepten dolayıda olmuş olabilir mi?
sanmam. ups çıkışındaki prizler paraleldir.

sanmam. ups çıkışındaki prizler paraleldir.
O zaman dediğiniz gibi dalgalanmadan olduğunu düşünüyoruz.

Peki UPS olmasaydı eğer sistemde, normal olarak elektrik duvardan alınıp direkt Psu'ya aktarılsaydı Psu ne gibi bir tepki verirdi acaba hocam? Sisteme Reset attırmazdı herhalde değil mi?

Belkide filtrleyibildiğini filtreleyip, gerisini parçalara mı iletecekti?

bu durumda belki bilgisayar güç katı hasar görebilirdi de. öyle bir durumda var.

bu durumda belki bilgisayar güç katı hasar görebilirdi de. öyle bir durumda var.
Hocam PC reset attığı sırada, UPS'den LPG'li arabaların Benzine geçerken ki "tık" sesi geliyordu. Ayrıca UPS'i ilk açarkende geliyor o bahsettiğim "tık" sesi, ama bu normal diye biliyorum.

Bu "tık" sesi ile beraber, Akü modunda iken gelen sesli uyarıda geldi kısa bir süre.
Daha sonra sistem restart atacağı sırada bu dediğim sesler gitti.

Son olarak hocam, sorunun kaynağı %99 prize gelen dengesiz ve dalgalı akım yüzünden UPS'in gösterdiği tepkime diyebilir miyiz?
UPS'den çıkan o seslerede bakarak?

@kesmez HOCAM son olarak ilgilenirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam PC reset attığı sırada, UPS'den LPG'li arabaların Benzine geçerken ki "tık" sesi geliyordu. Ayrıca UPS'i ilk açarkende geliyor o bahsettiğim "tık" sesi, ama bu normal diye biliyorum.

Bu "tık" sesi ile beraber, Akü modunda iken gelen sesli uyarıda geldi kısa bir süre.
Daha sonra sistem restart atacağı sırada bu dediğim sesler gitti.

Son olarak hocam, sorunun kaynağı %99 prize gelen dengesiz ve dalgalı akım yüzünden UPS'in gösterdiği tepkime diyebilir miyiz?
UPS'den çıkan o seslerede bakarak?

@kesmez HOCAM son olarak ilgilenirseniz sevinirim.
evet büyük ihtimal öyle. ups dengesiz ac voltaj tespit etti akü moduna geçti fakat yük ihtiyacını karşılayamadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri