motor startı verme hakkında bir soru

mesutblt

Üye
Selamlar arkadaşlar;
Monofaze bir motoru start vermeyi, bir başka alıcının çalışmasını algılama amaçlı kullandığım 20/50mA akım trafomun çıkışından okuyacağım değer ile kontaktör çektirerek vermeyi istiyorum. Akım trafonu Moc ile triyağı tetikleterek yapmayı denedim ama olmadı. akım trafosu ile motor kontaktörü arasına ne koyup ta motoru çalıştırabilirim. solid state röle kullanmayı düşündüm, hem maliyetli hem de akım trafosunun akımı yeterli olmuyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bunun ıcın ozel kontak cıkıslı ampermetreler var . bu ampermetreler akım trafosuyla calısır aynen dıger ampermetreler gıbı tek farkı ampermetreye deger gırıp gırdıgın degere ulastıgında kontak vermesıdır ornegın gırdmız deger 3 A olsun motor akımı 3 A gordugunde kontak vererek bır alıcıyı yada motor asırı akımını kullanarak devreyı kesmeyı veya plc ye asırı akım text i gonderebılırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri