Motor seçimi hk.

cavitylmz

Üye
selamlar

0.75 kw 1450 devir asenkron 3 fazlı motor çıkış miline mekanik variyatörlü bir redüktör takılıdır.(resimde gördüğünüz üzere).bu mekanik varyartör 10 kademeden oluşmaktadır ve 192 ile 1150 devir arasında çıkışı değiştirebilmektedir.Biz bunu yeni motor ve sürücüyle yapmak istiyoruz.

bu mekanik varyatörlü redüktörü kaldırıp yerine uygun motor + sürücüyü koyup yolumuza öyle devam etmek istiyoruz.çünkü mekanik varyatörlü redüktör çok eski ve arıza vermek üzere.

motor+sürücü kw,kutup,devir vs seçimi konusunda desteğinizi rica ederim.

Kolay gelsin
teşekkürler

Ekli dosyalar

• AVDK4347.JPG
    AVDK4347.JPG
    241.9 KB · Görüntüleme: 13
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mumkunse, aynı motoru varyatörden ayırıp, miline kasnak/kaplin takarak kullanabılırsınız. 10 hz karşılıgı 145 devırden ağaı ınmemeye bakın, motor kendını sogutamadıgı gibi, sargılarda da ısınacaktır. Uzun sure, düşük devirde kullanacaksanız, harici sogutma kullanmanız faydalı olur.
1.1 kw. herhangi bir marka sürücü, işinizi görür.

aslında varyatörün 4 ila 7. kademesi arasında kullanıyor üretim.yani 400 ile 700 devir arasında değişiyor.bende daha sağlıklı olması için 50hz veya yakınında kullanmak istiyorum motoru.yani 10 hzlere düşmek istemiyorum.1 kw civarı 600-700 devirlik motor işimi görecektir.ama böyle bir motor varmı.6 kutuplu mu olması gerekiyor

teşekkürler

aslında varyatörün 4 ila 7. kademesi arasında kullanıyor üretim.yani 400 ile 700 devir arasında değişiyor.bende daha sağlıklı olması için 50hz veya yakınında kullanmak istiyorum motoru.yani 10 hzlere düşmek istemiyorum.1 kw civarı 600-700 devirlik motor işimi görecektir.ama böyle bir motor varmı.6 kutuplu mu olması gerekiyor

teşekkürler
6 kutuplu asenkron motor yaklaşık olarak 900 devirdir.400 devir/dak çalışması için 22 Hz. de,700 devir/dak için 39 hz'de calistirmaniz gerekir.39 Hz çalışmada sorun olmayabilir fakat,22 Hz çalışmada motorun dahili soğutma sisteminde ve motor tork'unda aşırı zaafiyet oluşacaktır. Soğutma problemini ilave harici fan ile çözebilirsiniz. Tork problemini cozmeniz için mevcut motordan daha büyük güçte bir motor kullanmanız gerekecektir.

mevcut motor 0.75 kw. yeni sistem için 6 kutuplu kaç kw motora ihtiyaç vardır acaba?

Nacizane fikrim düşük devirdeki tork sorununu çözmek için düşük devirli motor seçmek yerine tam tersi motoru 2 kutuplu 2800 d/dk.seçip araya 1:4 oranlı rediktor koyarak devri 700'e torku da 4 katına çıkarırım. 50hz.de 700 devir,29 Hz. De 400 devir alırsınız. Harici fan şart.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri