motor pompa sorunu

arkadaşlar sorun tekrar var şu ;motor yıldız bağlı 380 volt ve öyle olması gerek ancak buhar jeneratör basıncı 12 bara gelince ve her an basınç eksildiğinde inverter mütemadiyen su basması gerektiğinden düşük hz de pompayı çeviremiyor ve aşırı akım ve aşırı ısınma yapıyor üçgen bağladığımdada kalkış yapamıyor 1 tur dönüyor duruyor inverter ayarları tamam volt hz kw devir amp tüm değer ler girdiğim halde 50 hz çalışıyor 12 bara doğru yavaşladığında durmaması gerektiği için her an su basması gerektiğinden pompayı çeviremiyor ve aşırı akım ve ısınma ile karşı karşıya kalıyoruz pompa ve motor değerleri üst başlıklarda belirttim pompa seramik pistonlu pompa ve 6.5 kw motor ise gamak 2.2 kw sorun nedir acaba motormu 5.5 kw olması gerek teşekkürler.ayrıca inverter ve motor transmittere bağlı olarak oransal çalışmaktadır 4-20 ma 500 ohm direç ile 0-10 volta çevirdim 0 barda 2 volt strat 10 voltta 12 bar yavaşla her 0.5 bar eksildiğinde hemen su bas

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar speck marka pistonlu pompadan anlayan varmı bu pompa 80 bar olduğu halde 12 bar tüketimimize cevap veremiyor özellikle su kondens dönüşünde ısısı arttıkca negatif cvp acaba bu pompanın hassasiyeti nedir neden su basmıyor buhar jenaratöründe kullanıyorum ve baca sıcaklığı düşmüyor 220 olması gerekirken 290 derecede seyrediyor anlayan veya tecrübesi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim bazan ise buhar kızgınlaşıyor 187 derecede kalması gerekirken 220 dereceye çıkıyor buradan ben pompanın su basmadığını anlıyorum pompa önündeki dirsek vana vs mekanizmaları kaldırdım sonuç yine aynı pompa 750 devir motor 960 devir 4 kw gamak sebebi ne 20 gündür malatya inönü üniv. de rehin kaldım su ısındıkca basmıyormu pompa ile motor devri aynımı olmalı borularmı kalınlaşmalı kazan dairesi çok sıcak dar ve buharlı soğutulmalımı yani atmosfer basıncı ile alakası varmı kondens tankımı büyümeli kondens tankı daha yükseğemi kaldırılmalı kafayı sıyıracam yardım lütfen

İyi günler arkadaşlar;
Elimde bir adet pompa motoru var. Açıkçası güç ve diğer özelliklerini tam olarak şu anbilmiyorum ancak sorunun çözülmesi için öğrenmem gerekiyorsa bakabilirim. Bildiğim şu ki bu pompa yandaki makineyle birebir aynı ancak pompa bir makinede sorunsuz çalışırken diğer makinede suyu geç devirdaim ediyor. tüm vana konumları motor güçleri pompa çeşitleri normal çalışan makineyle aynı durumda. Tek fark sürücüleri. ancak sürücü parametreleri de diğeriyle aynı aynı zamanda bu problem ara ara başgösteriyor. sebebini tahmin edebilecek var mıdır? yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden Teşekkürler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,958
Son üye
maxicten

Yeni konular

Geri