motor koruma rölesi

emrece_061

Üye
motorların korunması için mevcutta termikler var. panolarda hiç yer olmadığı için ben sadece panodaki ana siğortanın çıkışına motor koruma rölesi taksam her motor için MKR kullanmasam nasıl olur.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motorların biride arıza durumunda termik devreye girip o motora baglanan kontağı açmazmı

olmaz arkadaşım her motor için ayrı ayrı bağımsız termik seçmen gerekir. ana sigortadan geçen akım motorların toplam akımıdır. her motorun çektiği akıma göre termik bağlaman gerekir. slm.

olmaz arkadaşım her motor için ayrı ayrı bağımsız termik seçmen gerekir. ana sigortadan geçen akım motorların toplam akımıdır. her motorun çektiği akıma göre termik bağlaman gerekir. slm.

aynen katiliyorum her motor kendi amp. g,re ayarlanir ayarlanandan fazla guc cekerse termik atar eger girise takarsan ya motor yanar termik atmaz yada termik atar tum sistem durur

olmaz arkadaşım her motor için ayrı ayrı bağımsız termik seçmen gerekir. ana sigortadan geçen akım motorların toplam akımıdır. her motorun çektiği akıma göre termik bağlaman gerekir. slm.[/QUOTE]

koruma rölesi olması gereken her mot için ayrı ayrı olması en uygun ve kullanışlı olanı aksi halde sizin dediğniz gibi olması durmunda arıza olan motordan ziyade diğer moto larında dumasına da sebeb olur buda işletmeye zarar demektir kombine siistemler de dediğiniz faz koruma rölessi olarak yapılabilir

her motor için ayrı ayrı bağımsız termik koruması zaten var. fakat motor 2 faza düştüğünde oluşabileck sıkıntıyı önlemek istiyorum ben. çünkü termik bazen yetersiz kalıyo -- . panodaki gurup siğartanın çıkışına bağlandığında sadece o kısımdaki motorlar tümü durmuş olacak. yeni tip mkr lerinde faz yokluğu normale döndünde mkr kontağını kapar ve sistem normale dönmez mi

faz koruma rolesi kullanacaksın. her motor için ayrı ayrı kullanmak istemiyorsan çalışan motorlarını ana sigorta çıkışından pens ampermetreyle akımlarını ölç o akım değerinde kontaktörü faz koruma rolesiyle çektir. 3 fazı kontaktörden geçirip motorlara verebilirsin.fazlardan biri gelmediğinde ana kontaktör bırakacak ve motorların korunmuş olacaktır.slm.

Son düzenleme:
Burada bakıyorum çoğu meslektaş soruyu yanlış anlamış galiba soruda her motor için termik olduğunu söylüyor. motor koruma rölesi motorun çektiği akımla veya motor arızası ile hiçbir alakası yoktur.... motor koruma rölesi faz sırası veya motorun 2 faza kalmaması için kullanılır........ sorunun cevabına gelince kaç adet motor olursa olsun hepsi için bir motor koruma rolesi takılabilir hatta faz sıralı motor koruma olursa daha iyi olur...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri