Tente Motorları

Jankat

Üye
Arkadaşlar merhaba, otomatik açılır kapanır tente motorlarının özel bir ismi var mı ? Ben araştırdığımda tüp motor sonucuna ulaştım ama doğruluğundan emin değilim. Birde 220 volt tente motorunu yüksek akım a karşı korumaya almak için sigorta dışında kullanabileceğim tavsiye verebileceğiniz bir koruma rölesi var mı ? Normalde hep 380 motorlar ile çalışmalarım oldu, faz sırası rölesi veya termik röle ler ile koruma yaptım ama tek faz olan bir motorla alakalı böyle bir deneyimim olmadı. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar merhaba, otomatik açılır kapanır tente motorlarının özel bir ismi var mı ? Ben araştırdığımda tüp motor sonucuna ulaştım ama doğruluğundan emin değilim. Birde 220 volt tente motorunu yüksek akım a karşı korumaya almak için sigorta dışında kullanabileceğim tavsiye verebileceğiniz bir koruma rölesi var mı ? Normalde hep 380 motorlar ile çalışmalarım oldu, faz sırası rölesi veya termik röle ler ile koruma yaptım ama tek faz olan bir motorla alakalı böyle bir deneyimim olmadı. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Evet "Tubular Motors" diye tabir ediliyor hem düşükvolatj 12VDC hemde 220VAC motorlar var.
Tabii hepsi redüktörlü.

Koruma "Isı" ve "Tork" kontrol edilerek yapılıyor.

Internette şöyle aratabilirsiniz: 220V awning motor

motor-automation-for-roller-shutters-170kg-230v-220v-nice-rn2040.jpg

motor-automation-for-roller-shutters-170kg-230v-220v-nice-rn2040 (1).jpg

motor-automation-for-roller-shutters-170kg-230v-220v-nice-rn2040 (2).jpg

Ekli dosyalar

• WSER-Folding-arm-motor-instructions.pdf
    595.3 KB · Görüntüleme: 1

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940