MM440 sürücede F0072 hatası karışık sorun

ufuk82

Üye
Arkadaşlar micromasterı çalıştırınca bu hatayla karşılaşıyorum comm(uss) haberleşmesi yapıyorum kullandığım parametre ayarlarında P2014=değerini 0 yapınca yani iptal edince bu mesaj gelmiyor(F0072 HATASI) zaten o zamanda PLC içinde uss_ctrl_p1 (cp226 port1) komudunu kullanınca hata mesajı olarak (hata no 1 (Cihaz yanıt vermiyor)
biti aktif oluyor fakat run stop hız değerlerini değiştirip motoru sürebiliyorum işin garibi böyle bir terslik nasıl olabiliR?

F0072 HATASI KARŞIĞI AÇIKLAMA ÇÖZÜM
F0072 Telegram bekleme süresi boyunca USS master’ı kontrol edin
USS’den set değeri gelmedi
USS (COMM
bağlantısı) set
değeri hatası

USS MASTER (S7-226) arkadaşlar eğer burda bir sorun varsa telegram kontrol iptal ettiğimde P02004=0
yapıp motorun srart stop ve hız değerini değiştiriyorum motor çalışıyor fakat s7-226 kodlarında uss_ctrl_p1 hata biti olarak cihazla bağlantı nasıl kurulamıyor ?(ERROR=1) çihaz yanıt vermiyor hatası alıyorum ama motoru kontrol ediyorum vede işin garibi Resp_R çıkışıda 0 yani micromasterdan cevap alamıyor ama kontrol ediyor(çalıştırıyor) bunun açıklaması nedir?

böyle bir sorunla karşılaşan olmuşmudur bilmiyorum ama terslik nerde iyice kafam karışdı bu iş icin yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• MİCROMASTER2.rar
    20.9 KB · Görüntüleme: 2
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar normalde MM440 a komut gönderiyoruz(uss com link) anlıyor fakat cevap vermiyorsa sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum..

Arkadaşlar sorun çözülmüştür portların yerini değiştirerek böyle bir çözüme kavuştuk..

iyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri