Mach3 E Stop Hatası Swich Değil

bilgin34

Üye
pek çok makinede aynı sistemle herhangi bir hata ile karşılaşmama karşın aynı sistemle nedense bir makinemde farklı bir hata ile karşılaşıyorum. Limit swich basma şeklinde bir parazit hatası değil. Ben bunu denemek için onları tamamen iptal dahi ettim. Ayrıca izoleli ve izoleleri topraklanmış kablolara bağlı. Toprağı ölçüyorum sorun yok. Makine gövdesi ve pano tamamen topraklanmış bir durumda. Toprak özel ve başka makinelercede kullanılmıyor. Emergency mode active diyor. Limit swich hatası vermiyor. Sürücülere baktığımda step sürücülerde hataya düşen görmüyorum. Ancak sürücü yada step motorlara parazit yaptığını düşünüyorum. Bunlar için özel önerileriniz varmı spindle motora ait kabloyuda izoleliye çevirip toprağa vermeyi düşünüyorum ondan parazit alır diye ancak başka önerileriniz varmıdır. Mesela bilgisayar - kontrol kartı ile ilgili öneriler. 3 saatte bir veren bi hata olduğu için hatayı yakalaması zor tabi.

Piyasada bir çok çeşit lpt kontrol kartı var.Eğer kullandığınız kontrol kartının bir fotoğrafını çekerseniz
bu konuda çözüm bulmak daha kolay olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri