Mitsubishi inverter E.OU3 HATASI

karaca123

Üye
merhaba arkadaşlar ,
asansör motorum gürültülü yayaş devirde hareket ediyor mitsubishi inverterde E.OU3 Hatası var yardımlarınızı bekliyorum frenleme drencinden şüpheleniyorum.
ÖNERİNİZ...

merhaba, benim önerim; hangi mitsubishiyi kullaniyorsaniz, kullanim kulavuzundan error code E.OU3 bulup, hatanin ne olduguna dair bilgi edinebilirsiniz. Daha sonra ne hatasi oldugu buraya yazarsaniz, belki baska önerisi olan birileri cikabilir.
selamlar saygilar

Mahur

Üye
merhaba arkadaşlar ,
asansör motorum gürültülü yayaş devirde hareket ediyor mitsubishi inverterde E.OU3 Hatası var yardımlarınızı bekliyorum frenleme drencinden şüpheleniyorum.
ÖNERİNİZ...
Arıza kodu: yavaşlanma ya da durma sırasında rejenaratif aşırı gerilim duruşu...
ÇÖZÜM : FREN DİRENCİNDE SIKINTI VAR.

Son düzenleme:

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Durma rampa süresini arttırın

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Ayrıca gürültülü çalısma varsa, sargılardan bir grupda sorun vardır, sargı akımlarını ve durduktan saonra direnclerini yalıtkanlıklarını kontrol edin..

karaca123

Üye
Hocam problemi duzeltim encoder arizasi var mis
Tesekkur ederim yorumlariniz icin farkli bir problemim var asansor Freni aciyor kabin Geri kaciyor ondan sonra inverter enerji veriyor olr asiri akima geciyor

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Menuyu tam bılemıyorum ama şöyle bır önerıde bulunayım. Ayarlardan(,cıhaz içindekı yardımcı rölesinin) fren secenegi, yaklasık 5 hz de acmasını ayarlayın, böylece motor önce yol alacak almaya calısacak sonra fren bıraktıracaktır.