İnverter motoru kaldiramiyor

Ayrıca 46. Sayfada Parametre Bulunması kısmına bakın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
demerajda 82 amper gayet normal ama kalkış süresi çok uzun mu tutuyorsunuz veya makina nasıl bir makinadır bilmiyorum ama yaşamış oldğum tecrübelerime göre makina ürün aldıkdan sonra mı motora start veriyorsunuz içinde malzeme yüklü iken mi eğerki öyleyse prosesiniz uygun ise ürün almaya başladığında ürün alırken motorunda yük olmadan ( içinde malzeme olmadan) start almasını sağlayın sürücüde problem yok tamamen parametrelerde bir yanlışlık var yanlışlık demiyelimde iyileştirme yapılması lazım hangi ildeyseniz sürücüden anlayan biri varsa gelsin parametreleri deneye deneye makinayı çalıştırabilirsiniz.
Makinaya ürün almadan start veriyoruz lakin önceden içerisinde yapısı gereği bir miktar ürün muhakkak kalıyor santrifüj olduğu için. Makinanin resmini atayim. Makina gerekli hıza ulaştığında gorunen hortum vasıtasıyla ezilmiş zeytin hamurunu pompayla içeriye veriyoruz. Ayrıca çağırdığımiz kişiler çözemedi durumu.pek anlamıyorlar sanıyorum. Bu inverter küçük degistirmemiz lazım diyorlar. Makinanin çalışma mantigini gösterir fotoğrafı da atiyorum.Bu ara makina Hatay ilinde. Burada onerebileceginiz birileri var mı acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20191110_233504.jpg
    IMG_20191110_233504.jpg
    282.5 KB · Görüntüleme: 29
  • BigNimbleAfricanwilddog-size_restricted.gif
    BigNimbleAfricanwilddog-size_restricted.gif
    2 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Makinaya ürün almadan start veriyoruz lakin önceden içerisinde yapısı gereği bir miktar ürün muhakkak kalıyor santrifüj olduğu için. Makinanin resmini atayim. Makina gerekli hıza ulaştığında gorunen hortum vasıtasıyla ezilmiş zeytin hamurunu pompayla içeriye veriyoruz. Ayrıca çağırdığımiz kişiler çözemedi durumu.pek anlamıyorlar sanıyorum. Bu inverter küçük degistirmemiz lazım diyorlar. Makinanin çalışma mantigini gösterir fotoğrafı da atiyorum.Bu ara makina Hatay ilinde. Burada onerebileceginiz birileri var mı acaba
Siz kendiniz parametreleri not alın mevcut sonra değiştire değiştire deneme yapınız manuelde var parametreler arkadaşlar paylasmislar

Hayır, kullanılan hız kontrol cihazı yeteri kadar iyi, küçük değil. Siz elinizle destek vererek kalkıyorsa çok az nir torka ihtiyacınız var, üretici firma bunu rahatlıkla halleder, ancak mesele ekonomi ise o zaman biraz yetenekli bir kişi bunu halleder. Karar size kalıyor tabiki.
Hayır, kullanılan hız kontrol cihazı yeteri kadar iyi, küçük değil. Siz elinizle destek vererek kalkıyorsa çok az nir torka ihtiyacınız var, üretici firma bunu rahatlıkla halleder, ancak mesele ekonomi ise o zaman biraz yetenekli bir kişi bunu halleder. Karar size kalıyor tabiki.
Bu linkteki video proglamanıza yardımcı olur

Son düzenleme:
Çok teşekkürler yardım için. Dediklerinizi yapacağız.

Bu linkteki video proglamanıza yardımcı olur
İki link daha:
Bu da Accelerasyon yani RAMPA ayarı için, artık yaparsınız sanırım.

Bir önceki son videonun son 5 dakikasına bakın:

Büyük yuvarlak tuşun ortasındaki OK tuşuna basın MAIN MENU ekranda çıkacak,
5 nolu "Complete Setting", OK tuşuna basın
5.8 nolu "Generic Function" kısmına kadar inin, OK a basın
"Ramp" bölümü, OK tıklayın.
"Acceleration" değerini göreceksiniz.

Ayrıca altta linkini gönderdiğim videonun son 4:55 dakikasına bakın "Acceleration" değerini nasıl ayarlandığını göreceksiniz, bu değeri azaltıp her seferinde deneyin

Bir önceki son videonun son 5 dakikasına bakın:

Büyük yuvarlak tuşun ortasındaki OK tuşuna basın MAIN MENU ekranda çıkacak,
5 nolu "Complete Setting", OK tuşuna basın
5.8 nolu "Generic Function" kısmına kadar inin, OK a basın
"Ramp" bölümü, OK tıklayın.
"Acceleration" değerini göreceksiniz.

Ayrıca altta linkini gönderdiğim videonun son 4:55 dakikasına bakın "Acceleration" değerini nasıl ayarlandığını göreceksiniz, bu değeri azaltıp her seferinde deneyin

Çok yardımcı oldunuz. Çok teşekkürler. Deneyeceğim bunu. Bu arada dün abimle konuştum gecen sene bir otomasyoncu gelmiş bazı ayarlar yapmış inverter makinayı kaldırmış fakat otomasyoncu demiş ki kaldırır ama elektrik giderse makina tam durmadan tekrar start almaz demiş. Makinada 3500 devir olunca durması 30 dakika falan sürüyor abim de o kadar vakit kaybedemeyiz demiş elektrik sık kesilebiliyor o yuzden elle ilk hareketi vererek çalıştırmaya devam etmişler. Yani elektrik anı gidip geldiğinde kavramaya devam edip neden inverter kaldığı yerden devam ettirmiyir acaba

1. Bu yeni bir sorun
2. Şu anda elektrik kesilmeden kapanırsa ve kesildiğinde motor kaç saniyede duruyor.
3. Önce şu anki sorununuzu düzeltmeye çalışmak daha doğru görünüyor.
4. Yapılacak ayar Accelerasyonu çok az azaltmak, bu sizin diğer problerinizin üstüne problem katmaz.
5. Başka ayarlarda var, msela Motor Overload, bundan mı bahsediyor acaba gelen arkadaş.
6. Sadece ACC ayarı ile bir problem olmaz yani motor kalkış süresini 10 saniyeden 9 veya 8 saniyeye indireceksiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri