İnverter motoru kaldiramiyor

1. Bu yeni bir sorun
2. Şu anda elektrik kesilmeden kapanırsa ve kesildiğinde motor kaç saniyede duruyor.
3. Önce şu anki sorununuzu düzeltmeye çalışmak daha doğru görünüyor.
4. Yapılacak ayar Accelerasyonu çok az azaltmak, bu sizin diğer problerinizin üstüne problem katmaz.
5. Başka ayarlarda var, msela Motor Overload, bundan mı bahsediyor acaba gelen arkadaş.
6. Sadece ACC ayarı ile bir problem olmaz yani motor kalkış süresini 10 saniyeden 9 veya 8 saniyeye indireceksiniz.
Teşekkürler bahsettiğiniz gibi dediğinizi uygulayalım. Sonrasına bakariz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İmalatçı firma elektrk kesilince motor frenlemesinin devre dışında kaldığını muhakkak biliyordur ve ona göre makinayı üretir.
Siz kendinize güvenin, yaparsınız, kolay gelsin.

İmalatçı firma elektrk kesilince motor frenlemesinin devre dışında kaldığını muhakkak biliyordur ve ona göre makinayı üretir.
Siz kendinize güvenin, yaparsınız, kolay gelsin.
Evet muhakkak öyledir. Sizin yardimlarinizla yapacağım inşallah. Bütün paylaşımlar için teşekkürler.

Estağfurullah, teşekküre gerek yok, asıl teşekkür siz makinayı istediğiniz gibi çalıştırdığınızda olacak, bizler için en büyük teşekkür bu.
Ayrıca abiniz "Uğraşma bozarsın " diyorsa da merak etmeyin bozmazsınız, abinize saygılar.

Zaman gecdı ama, aklıma takılanları paylaşayım.
1. Imalatcı fırma ve/veya daha sonra yuksek devirde motor takılmıs olabilirmi.

2. Makınaya önce, düşük devirde yok verseniz. Mesela. 20 Hz. 20 sanıye, sonra , 50 Hz. ye geçse,
BUnun için, IL2 ye 20 hz atayıp, zaman rölesi üzerınden veya elle komut vererek, bir müddet yavaş devirde dönerek yol alır, Daha sonra elini çekersın, pot dakı ayarlı hıza cıkar. Veya zaman rölesi ile verdınse, yıne ayarlı pot, hızına çıkar.

Zaman gecdı ama, aklıma takılanları paylaşayım.
1. Imalatcı fırma ve/veya daha sonra yuksek devirde motor takılmıs olabilirmi.

2. Makınaya önce, düşük devirde yok verseniz. Mesela. 20 Hz. 20 sanıye, sonra , 50 Hz. ye geçse,
BUnun için, IL2 ye 20 hz atayıp, zaman rölesi üzerınden veya elle komut vererek, bir müddet yavaş devirde dönerek yol alır, Daha sonra elini çekersın, pot dakı ayarlı hıza cıkar. Veya zaman rölesi ile verdınse, yıne ayarlı pot, hızına çıkar.
Hocam motorların özellikleri tamamiyle aynı. Bu dediğiniz uygulamayı inverter uzerinden ayarlayamaz mıyız acaba?

Evet, kılavuzuna bakın, bırden fazla hız ayarlama dıye, IL2 ye (mesela) 20 hz ayarlayın, elle 15-20 sanıye basın (aynı anda IL1 e de giriş olacak. Daha sonra elini cek. Zaman rölesı yapabiliyorsan onunla yap,içersindekı sıvı madde bir yerleşir. Daha sonra, ıstedıgın max, hıza ulaşır.
İsterseniz çizerim.

Merhaba,
Daha önce gönderdiğim Programlama Manueli nde bu söyledikleriniz var, yani başlangıç rampa ayarı ACCS, devamındaki rampa ayarı ACC, başka malzeme için swiç ile değiştirilebili AC2 rampa ayrlarını dökümanın 418 -423 sayfalarında bulunabilir.
Sanırım asıl sorun Gökhan beyin cihaza bakmasındaki çekingenlik.

Hani anlatılır ya, bir adam arkadaşı için dua ederken "Yarabbim parasal durumu çok kötü, bir piyango filan çıksa..." yukardan bir ses duyulmuş," Bilet almıyorki ! ".

Gökhan bey bir ilgilense çözecek

Evet, kılavuzuna bakın, bırden fazla hız ayarlama dıye, IL2 ye (mesela) 20 hz ayarlayın, elle 15-20 sanıye basın (aynı anda IL1 e de giriş olacak. Daha sonra elini cek. Zaman rölesı yapabiliyorsan onunla yap,içersindekı sıvı madde bir yerleşir. Daha sonra, ıstedıgın max, hıza ulaşır.
İsterseniz çizerim.
Anladim teşekkürler hocam.
Merhaba,
Daha önce gönderdiğim Programlama Manueli nde bu söyledikleriniz var, yani başlangıç rampa ayarı ACCS, devamındaki rampa ayarı ACC, başka malzeme için swiç ile değiştirilebili AC2 rampa ayrlarını dökümanın 418 -423 sayfalarında bulunabilir.
Sanırım asıl sorun Gökhan beyin cihaza bakmasındaki çekingenlik.

Hani anlatılır ya, bir adam arkadaşı için dua ederken "Yarabbim parasal durumu çok kötü, bir piyango filan çıksa..." yukardan bir ses duyulmuş," Bilet almıyorki ! ".

Gökhan bey bir ilgilense çözecek
Ag Mehmet bey sizinle özelden iletişime geçmek istedim ama özel mesaj atamıyor musum. Çekingenlik değil aslında.

Tabiki latife ediyorum, niyetim sizi coşkuya getirmek.
Dökümanı tekrar gönderiyorum (Türkçe), 418. Sayfasına bakın ACCS=0 ise ACC ayarına geçersiniz, ancak ACCS ayarında bir değer yazıyorsa burada yazın beraber adım adım ilerleyelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,910
Son üye
citythunder

Yeni konular

Geri