Mini CNC dik işlem projesi (Resimli)

videonuzu dün izledim çok güzel görünüyor parça işleyince çıkan ürünün hassaslığını merak ediyorum

Denemek için küçük bir yarımküre işledim elle ve gözle görünür bir hata bulamadım en kısa zamanda bilgi veririm.

ellerinize saglik mukemmel gözüküyor. hassaslık konusunu bende merak ediyorum,bir kaç malzeme işleme videosu ve istenen ölçülerin malzemedeki çıkan sonucunu görmeyi bende bekliyorum...
bu arada en sıkıntılı malzemelerden biri bakır işleme sanırım, benim rüzgar jeneratörü için işlediğim bakırlarda çıkan sonuçlar bazen beni tatmin etmiyordu bu yuzden kapalı çevirimli hibrid servoya geçmek zorunda kaldim...

Birinci video talaş derinliği 5 mm 2ağızlı end mill devir 10000 ilerleme 800

İkinci video Dışçaptan 0,30 mm finiş talaşı

Üçüncü video iç ve dışçapı işlenen parçanın tornada ovallik kontrolü, Backlash 0,015~ 0,02 arası,haliyle 0,04 ovallik var mikrometre ile ölçümde Dışçapta istenilen ölçüden 0,01 ile 0,04 arası büyük aynı şekilde iççaptada küçüklük var

piyasada satılan çin malı vidalı mil ve somunları da bu şekilde zaten aman aman süper ötesi sıfır hatalı ürünler olmuyor.

hep aklımda vardı delrini ısıtıp vidalı mile baskıyla bir somun yapmak..
daha önce delrinden 8mm gijon için somun yapmıştım ve çok süper hassasiyeti vardı.
fikir verebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri