Mikrodalga ses sorunu

Sn. Öğretmen27 Hocam, belki Bosch marka Mikrodalga fırınlarda magnetron bağlantısı girişleri bizim bildiğimizden daha değişik olabilir, aslında ısıtma devresiyle YG devresinin karışmasında normalde çalışmaması lazımdı, YG diyodunun ters bağlanmasında hiç çalışamaz denilemez, ancak FA ile F'nin yer değiştirmesinde, eğer beslenme uçları gerçekten ısıtma ucuyla (Düşük AC gerilimi) ve YG ucu girişleri ise çalışmaması da lazımdır, kendi görüşüme göre. O soruyu soran arkadaşa kendi mikrodalga fırınıma göre bu cevabı yazmıştım.

Bir araştırma görevlisi (Kemal KALAYCI) benim marka ve modelin eğer kare dalga çıkış şekli kompanse edilmiş değilse (kare dalga bozulmuş olarak ekranda çıkıyorsa) bunu prob üzerinden kendi plastik tornavidasıyla yapılan pob kompansesiyle çıkışında nasıl tam bir kare dalgaya ayarlanıp getirileceğini anlatmış. Kolay gelsin.

http://eee.sakarya.edu.tr/sites/eee.sakarya.edu.tr/file/Osiloskop_Kullanimi.pdf

Son düzenleme:
Evet hocam. Haklisiniz olabilir.
Hocam sizin osiloskobunuzla ilgili bu dokumani okudum. Size de onerecektim siz ancak benden once bulmussunuz.
Youtubede videosu da var hocam.
Aslinda ayri konu acip oradan devam edilse daha faydali olur dusuncesindeyim.
Forumda osiloskop kullanimiyla ilgili konu eksikligi var kanaatimce.
Ayri baslik altinda bizi bilgilendirir ve olcumlerinizle ilgili gorsel ve aciklamalarla paylasimlarda bulunursaniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri