Ses sistemi parazit uyumsuzluk sorunu

Yunus4200

Üye
İyi günler aracıma burock br 75.6 anfi montajı yaptım sorunum ise ana ünitenin normalde hoparlöre vermiş olduğu voltajdan dolayı anfi araca biner binmez açılıyor ve çat çut bam güm sesler çıkartıyor sonra geçiyor bir diğer sorun ise benzin pompasının parazitini alıp hışırtı sesi yapıyor biraz düşündüm ve sorunumun ancak bir ses algılayıcı devreyle çözülebileceğini düşünüyorum ana ünitenin çıkışına ekleyeceğim bu devre çıkıştan gelen sadece sesi (dc voltajı değil) algılayıp anfiyi tetikleyecek bir devre lazım buarada anfi kendinden tetiklemeli yüksek giriş modu var çevirici kullanmadım kalitenin bozulmaması için kalitede güzel durumda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bu söyledikleriniz hatalı montaj ve kablolama olduğunu gösteriyor.
Çok daha detaylı resim, kablaj çizimi vs. gerekir.
Yok hatalı bağlantı değil amfide yüksek giriş modu (kendinden deck çeviricili)var ana ünitenin çıkışını direkt anfiye bağladım 10 senedir araçlara ses sistemi bağlayıp sökerim birçok şey gördüm bilgi edindim yine detaylandırırım yalnız anfi ile ana ünite uyuşmuyor ana ünite anfi ile aynı anda açılıyor bu yüzden bam güm çat çut ses yapıyor az da olsa. parazite gelmişken motor sesi yani şarj dinamosu sesini kestim ana ünitenin +-kablolarına nüve ekleyerek şuan benzin pompasının hışırtılı şekilde parazitini alıyorum oda arabaya biner binmez devreye girdiği için belli ediyor kendini birde çok hafif tısılama sesi var çok fazla takılmayacak şekildede teybin düğmesine basınca gelen dınnn sesi var tıslama ve son bahsettiğim ses rahatsız edici birşey değil çok hafif en azından bu tarz sesleri sadece müzik yokken duymamak adına müzik algılayıcı tetikleyici bir devre yapmak istiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri