micromaster440 f0003 hatası

Normal hız kontrolünde çalışıyor ama yüksüz. Yük aktında bu hatayı veriyor. Tork kontrolü modunda çalıştırmıyorum. Bizim makinada sarıcı hız kontrollü, danzer var yani. Ana motordan gelen hız referansının üstüne danzerden gelen 0-10 V referans PID trim olarak biniyor. Yani sürücü danzerden gelen referansın her zaman istediğimiz değerde(orta seviye 5 V) kalması için motoru hızlandırıp yavaşlatıyor. Aslında bu sistemde ani hız değişimleri olduğu için dc bara geriliminin yüksekmesi daha sık görülen bi durumdur. bunun için dinamik fren kullanıyoruz.Fren direncini biz yaptık ama değerleri sınırlar içerisinde.
P1240 değeri 0, P 1237 değeri 3 veya 4. P 1240 parametresinin açıklamasında geçen eger sürücü hemen F0003 hatasına geciyorsa 1247 yi artırın notu sanki P1240 ın 2 olduğu yani Vdc min kontrolünün aktif olduğu durum için geçerli. Gerçi ordaki notta yazanlarıda yaptım ama sonuç değişmedi:(

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Su durumda P1240'i sifir yerine 3 yapmaniz ve p1247 ve p1245' i de yuk altinda denemeler yaparak ayarlarsaniz f0003 hatasiyla karsilasmazsiniz diye dusunuyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri