micromaster440 f0003 hatası

hacksiz

Üye
misromaster440 da f0003 hatası alıyorum voltaj düşük diyor valtaj ölçümü normal çıkıyor acaba bara gerilimiylemi alakalı o zaman kondansatör ler arızalı diyebilirmiyiz tecrübesi olanlar yardım tşk.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
troley busbar akım alma arabası kullanıyorsan kömürlerini kontrol et aynısı benim başımada gelmişti.Sorun bara kömürerinden çıktı yada sürücünün beslemesine gelen voltajları seri lamba ile kontrol et bir yerde faz eksikliği yaşanıyor

kolay gelsin arkadaşım senin beslemelerle ilgili sorunun var kond yapmaz besleme yönündeki compenatları kontrol et

cihazın beslemesi geçici olarak gerilimdeki dalgalanmaya,düşmeye maruz kaldıysa bu hatayı verir.eğer hata halen devam ediyorsa inverteri başka bir yerde dene yine devam ederse inverterin besleme smps katında sorun olabilir.

arkadaşım cihaz arızaya start aldıktan sonramı yoksa enerji verir vermezmi geçiyo onu bilmeliyiz ama ne olursa olsun cihazın besleme voltajında bir sorun yoksa ki büyük ihtimalle yoktur o zman cihazın dc bara voltajı nı okuyan devrede yada smps katında bir arıza vardır

start aldıktan sonra bazen yapıyor ayrıca aynı panoda düşük güçlü birkaçtane daha micromaster var onlarda bir hata oluşmuyor o yüzden şebekeden şüphelenmiyorum ölçüm lerde normal zaten.Bu 440 7.5 kw

start aldıktan sonra bazen yapıyor ayrıca aynı panoda düşük güçlü birkaçtane daha micromaster var onlarda bir hata oluşmuyor o yüzden şebekeden şüphelenmiyorum ölçüm lerde normal zaten.Bu 440 7.5 kw

start aldıktan sonra yapıyorsa cihazda kesin bir problem var özelliğini kaybetmeye yüz tutmuş bir malzeme şu an belki şalteri kapatıp tekrar açtığında çalışıyordur ama yakında hiç kullanmayacak hale gelir. o zaman cihazı tamir ettirmelisiniz bu konuda yardımcı olabilirim inverter tamiri üzerine servisimiz var her türlü marka ve model inverterin tamirini yapıyoruz.kolay gelsin iyi çalışmalar

BEYZ ELEKTRONİK

TEL: 0282 6501968- 0282 6520929

f0003 hatası motor aşırı yuke maruz kaldığında, verir genellikle. 4 yıldır micro master kullanıyorum makınalarımda. ve birçok kez karşılaşıyorum bu sorunla, ayrıc motorda herhangi bir kasıntı veya kablo bağlantı hatası yoksa surucunun kalkış rampasını yükseltmenizde gereke bilir. netice olarak kalkış rampası çok kısa ise f0003 verır eğerben kalkış veya duruş rampaları ile hiç oynamadım diyorsanız büyük bir ihtimalle mekanık aksamda meydana gelen küçük çapta bir kasıntı da sebep olabilir.

Aynı sorun şuan bizim sistemimizdede var. Bende bu sorun hakkında bilgi bulabilirmiyim diye girmiştim siteye tam denk geldi. Ben MM 440'ı (37 KW) tel çekme makinasında sarıcı kısmında kullanıyorum. PID ile hız kontrolü yapıyoruz. sarıcı olduğu için ani hız değişiklerine çabuk cevap verebilmesi için rampa süreleri çok kısa ve dinamik frenleme yapıyoruz yani fren direnci kullanıyoruz. Motoru normal hız kontrolüyle çalıştırdığımızda, motorda herhalgi bir yük yokken herhangi bir sorun olmadan çalışıyor, hızlanıyor yavaşlıyor duruyor. (rampa süresi 10 sn) fakat PID yi aktif yapıp çalıştırdığımızda ilk starttan 2-3 sn sonra F0003 hatasına düşüyor. DC bara gerilimini r 0026 dan gözlediğimde startlı değilken 590 v civarı ve ilk startla beraber 500-510 v civarına düşüyor ve F0003 hatası veriyor. DC voltajın hata verecek seviyeye kadar düşmesi bana normal gelmedi bende sürücüden şüphelenip servisine göndermeyi düşünüyorum. inş yanlış teşhisde bulunmamışımdır. Bu konuda yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Normal hiz kontroluyle sorunsuz calisiyor olmasi surucunun arizali olmasi ihtimalini epey bir dusuruyor bence...

Gerginlik kontrolu icin herhangi bir extra sistem mi kullaniyorsunuz yoksa surucunuzu tork kontrol modunda mi calistiriyorsunuz?

Frenleme direncleriniz orjinal mi? Degerleri olmasi gereken sinirlar icerisinde mi? 37KW surucu icin ~15 Ohm, ~44KW olmasi gerekir....

Ayrica P1240 ve P1247 parametreleri icin aciklamalarida gozden gecirmenizi oneririm.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri