mevzuat/yönetmelik

tiamor9

Üye
Selam arkadaşlar, Meslek yüksek okullarının elektronik bölümü mezunlarının elektrik işleri yapmasının yasal olarak bir sakıncası varmı ? Bu kişinin elektrik işi yaparken bir iş kazası yaşaması durumunda yapan ve yaptırana ne gibi yükümlülükler doğurur? Bu konu herhangi bir mevzuat veya yönetmelikte geçiyor mu?
saygılar...

İşletmeler elektronik mezunu eleman arar, elektronik mezunu mesleğine sahip çıkıp kendini yetiştirmez ortalık ehliyetli elektrikçi kaynarken elektrik işi yapmaya kalkar sonra yapamazmıyım ehliyetim yok mu diye sorar...
CANIM TÜRKİYEM SENİ ÇOK SEVİYORUM...

Selam arkadaşlar, Meslek yüksek okullarının elektronik bölümü mezunlarının elektrik işleri yapmasının yasal olarak bir sakıncası varmı ? Bu kişinin elektrik işi yaparken bir iş kazası yaşaması durumunda yapan ve yaptırana ne gibi yükümlülükler doğurur? Bu konu herhangi bir mevzuat veya yönetmelikte geçiyor mu?
saygılar...

Yapamazsın , iş bitimi kim imzalayacak , yaptığın tesisatın... O sorumluluğu alacak bulunmaz...

Yapamazsın , iş bitimi kim imzalayacak , yaptığın tesisatın... O sorumluluğu alacak bulunmaz...

değerli yorumlarınız için teşekkürler.Benim kastettiğim özel çalışan değil,bir fabrikadaki elektrik Bakım onarım işlerinde görevlendirebilirmiyiz.
Neticede endüstriyel elektronik mezunu biri daha çok elektronik ve/veya fabirka otomasyonu konularına hakim,ag/og elektrik konuları ayrı bir alan ve riskler elektroniğe göre çok daha farklı.
kimin hangi alanlarda çalışması gerektiği ile ilgili bir yönetmelik varmıdır bilmiyorum

değerli yorumlarınız için teşekkürler.Benim kastettiğim özel çalışan değil,bir fabrikadaki elektrik bakım onarım işlerinde görevlendirebilirmiyiz.
Neticede endüstriyel elektronik mezunu biri daha çok elektronik ve/veya fabirka otomasyonu konularına hakim,ag/og elektrik konuları ayrı bir alan ve riskler elektroniğe göre çok daha farklı.
kimin hangi alanlarda çalışması gerektiği ile ilgili bir yönetmelik varmıdır bilmiyorum

EMO - ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,415
Son üye
demirhan80

Yeni konular

Geri