Memleket meselesi.......!!!!

Uzun zamandır konuları okuyup geçiyor ve cevap yazmıyordum.
Evet bizler teknik elemanlarız. Ama hepimiz bu ülkede yaşayan ve siyasetten ister istemez etkilenen insanlarız. Çünkü mesleğimizi ailelerimizi ve kendimizi geçindirebilmek için icra ediyoruz. Hepimiz kendi doğrularımız çerçevesinde yaşamaya çalışıyoruz.

Güncel teknik gelişimleri, mesleğini severek yapan herkes takip eder. Yeni ürünler, yeni buluşlar hepimizi mutlu eder ve gururlandırır. Ancak her gelişmeyi siyasilerin başarısı olarak lanse etmemek gerekir. Tıpkı her kötü görünenin, siyasilere mal edilememesi gibi...

Margarin, tüpgaz, benzin kuyruklarını dün gibi hatırlayacak yaştayım. Ya da cebinde 5 mark var diye hapse atılan insanları... Benim oğlum hiç saman kağıt (teksir kağıdı) kullanmadı. Ama babam bir top saman kağıt aldı diye nasıl da sevinmiştim... Babam dedem gibi çarık giymedi, ben babam gibi kara lastik giymedim...

Bunları neden yazıyorum ? Dünya hızla gelişip değişiyor. Çok doğal olarak Türkiye'miz de bu konjektüre uymak zorunda. Ama güçlü ülkelerin dayatmalarına değil...

Sırf "GÜNAH" diye matbaa ile 300 yıl sonra tanışan bir ecdadın torunlarıyız. Sıradan vatandaşlar için "günah-haram" olan şeylerin, ülkeyi yönetenlere "helal" olduğu bir toplumun çocuklarıyız. Osmanlı hanedanına "kul" olan dedelerimizin bizlere bıraktığı ezilmişlik, kandırılmışlık duygularını silip atmamız o kadar kolay değil. Ya da Müslüman Arap kardeşlerimizin 1. dünya savaşında bizi arkamızdan vurduğunu unutuvermek kolay değil... İngiliz ajanı sözde şeyhlerin, güzel dinimiz İslam'ı hurafelerle batıl dinlere yaklaştırdığını görmezden gelmek mümkün değil... Her iki grubunda, daha iyi bir Türkiye istediği için birbirini öldürdüğü 80 öncesi daha dün yaşandı...

Bu örnekleri herkes kendince çoğaltabilir.
Hal böyleyken, "SEN DE HAKLISIN" demekten başka ne gelir elden ?

Hangi siyasi görüşten olursa olsun, hepimizin TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE arzuladığına eminim...

Usluplar hep tartışılır ama sonuçla hiçbir zaman uzaktan yakından bağlantısı yoktur. Ayrıca birileri sizin için iyi bir şey söylüyorsa aslında o sizin düşmanınızdır.

Kill Bill den Alıntı:
Serçenin bir tanesi donmak üzere yere düşer oradan geçen bir inek üzerine pisler ve serçe donmaktan kurtulur. Her ne kadar çırpınsada pisliğin içinden çıkamaz. Isındıktan sonra şakımaya başlar bu sesi duyan kedi onu pislikten çıkarır ve afiyetle yer.

Buradan Çıkarılacak sonuç:
Her pislik atanı düşmanın, seni pislikten çıkaranı da dostun olarak kabul etme..

Ahpab çavuş ilişkisiyle haspel kader yönetici olmuş birileri ve başkalarına tahammülü hiç yok...
"Aksi" haricinde bu meziyetlere sahip başka birinin olduğunu düşünmüyorum.
Zaten diğerleride muhatabım bile olamaz !
Bu forumda herkes aynı fikire sahip olsa, "bizden bir çacık olmaz" sözü tam olarak bizi anlatmış olur.
A partisinin kaç akrabası vardır bu forumda ? Onu savunmak ona düşer .
Hangi partinin kaç tane temsilcisi forumlara üye ?
Ama forumumuz yasal prosedürlerde kullanıcılarının tüm bilgilerini ilgili makama vermekte(kendiside sorumluluk almamakta).
Madem sorumluluk yazana ait neden belirli ahlak çerçevelerinde yazılmış yazıları kaldırıyorsunuz?
Elektrik forum işini on numara yaptınız da savcılığa veya adelet yardımcılığına mı soyundunuz?

Banlamak, yok kabul etmek vs. bunlar aciz adamların işleridir. Asil adam kazandırır, yaklaştırır...

İlk önce ne söylendiğine sonra da kimin söylediğine bakın..........

*** Yelek 87 Sadece siz yoksunuz, sizin gibi bir çok arkadaşlar var (ben de dahil) ama bazıları öngörü nispetinde mutlu zannediyor kendini karışmıyor etliye sütlüye....

Saygılar..

Benim anlamadığım nokta eğer söz konusu forum topiğinde, eğer silinen yazı yada özel mesajlar yoksa niye bu kadar Yelek 87 ye tepki var? Ne demiş? Kimseye hakaret yok, sadece kendi düşüncelerini paylaşmış. Konu kapatıldı diye nerdeyse linçe kadar gidecek bir durum var. Birine hakaret etmek için illaki ana avrat sövmek gerekmez, son derece kibar dillede insana hakaret edebilirsin. Siyasi bir konu amacım yok deyip son derece altan alta siyasi mesajlar verebilirsin. Öyle ki o açılan konu tam bu şekilde idi. Eğer o genç arkadaşlar sizi illaki bir siyasi çerceve çekiyorlarsa zaten siz daha önce o siyasi çevrede olduğunuz için ondan etkileniryorsunuz. Zıt kutuplar birbirini çeker. O genç arkadaşların yazdıklarından rahatsız olunması zaten sizin taraf olduğunuzun kanıtıdır. Onlar belli bir ideolojiye sahipse , sizde diğer belli bir ideoliye sahipsiniz demektir. Şöyle diyeyim bazıları için her türlü saçma sapan karalamalara rağmen İsmet İNÖNÜ kötü birisi değildir, Turgut ÖZAL da herkesin ortak paydası değildir.

Evet alışık değilsiniz böyle tepkilere tuhaf geliyor ama gerçek bu. Yelek 87, Genius ve diğer bazı arkadaşlar gereksiz, boş mesajlar yazmışlar mıdır. Evet yazmışlardır ama foruma siyaset bulaştırmadıkları da çok açıktır. Beyler birazda izin verin başkalarıda fikir beyan etsinler.Yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar gibi bir ortam olur.

Bende yazmayacaktım ancak objektif olmak gerekirse kapanan konu ve bu konu da dahil olmak üzere hala bir şeylerde ısrar ediliyor,konunun içinde bazı mesajlar ne denildiğini açık bir şekilde anlatıyor, şahlanıyoruz, işte büyük türkiye vs.. gönül ister ki hepsi olsun ve bu teknolojiler vs yerli olsa ama siz ancak bu haberleri samanyolu zaman yeni vakit gibi yerlerden okuyup sorgulamadan alırsınız,kendinize gelin daha merkez bankası bile bağımsız değilken zannediyor musunuz anka yerli üretimi, inşallah ilerde görürüz bu haberleri ancak bağımsız olduğumuz zaman..evet güzel gelişmeler de yaşanıyor ancak bırakın da yaşansın yıl olmuş 2013 hala 80 de 90 da böyle şeyler yoktu diyorsunuz teknoloji ilerliyor olacak tabi ki ve bunları da sanki belli yerlere bağlayarak şişirmek de hiç hoş değil bence....

kimse kımsenın mesajına sataşmadan yazdığı surece sorun olmaz amaaa konu konuyu saptırıp kapatılmasına sebep oluyorsa tepkı gostermemız gerekır ya yazmayacaksın yada yazdıktan sonra konuyu tahrıp etmıyeceksın sayın meraklı elektrıkçı arkadaşimizdan farkındaysan özür dılıyerek konusunda uç eleştırıler yazıyorum başkasının açtığı konuyu kapattıracak yazılardan sakınırsak hoş olmazmı ikincisi benımle problemı varmış başkasının açtığı konuda bana laf atması bana dalaşması ismi lazım değıl arkadaşimiz haklımı sizce benımle problemı varsa kendısı açsın konuyu gecenın saat uçunde pompalarla ılgılı yorum yazmamı eleştırsın o kişinın konularınada o günden berı yorum yazmıyorum ustelık uzak duruyorum

Yelek 87 konuyu kapattırmış yada saptırmışmıydı? Yoksa oldukça sapan bir konuya durun mu demiştir? Bu olayda mesajlarınızda üstü kapalı yelek 87 ye ceza aldırmak için uğraştığınızda net, oda kendi uslubuyla cevap vermiştir. Kızmanızı gerektiren bir durum yoktur...

Sayın Murat Cengiz, sevgili dostum Mexico,arkadaşım Seagate ve değerli Mardahan hocam desteğiniz için teşekkür ederim. Sabah bu foruma açtığımda gördüğüm komik tepkinin hala şokundayım. Yani bu ülkede bir tek onlar yaşıyor , nefes alıyor, bi onlar her şeyi biliyor. Adam bana laf sokmaya çalışıyor, ben karşılık verince bak terbiyesize oluyor. Kemik yaşı ile beyin yaşı aynı değil. Benim gibi siyasi konu tartışmak yasak o yüzden yazmıyorum diyen adamı suçladılar.

Alın ilk mesajta verdiğim örnekte var, ne kadar da siyasi olmayan konu içinden, üstelik cımbızla seçilerek değil.Üstelik diğer konulardan örnekler verirsem kimin foruma siyaset karıştrımaya çalıştığı kabak gibi görülür. Zaman her şeyi gösterecek sadece sabretmek lazım.

Haklısın kardeşim, senden ricam polemiklerden uzak dur, bazı şeyleri görmezden gel. Birileri senin üstüne oynuyor. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Sen bize lazımsın, forumda mümkün olduğunca kal.

benım kimseyle problemım yok benım adım geçtığı yerde cevap verdım soru sordum sorularıma cevapta verılmedı iğkincisi bıraz ağır olacak ama hakettı bu arkadaşimiz benım kemik yaşimla beyın yaşımı sorgulıyana kadar kendı babasının yaşini sorgulasın kı nasıl evlat yetıştırmış farkına varsın

Merak etmeyin babam benimle gurur duyuyor!!!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri