Memleket meselesi.......!!!!

Aynı olaylar , aktörleri değiştir tekrar çek. , aynı filim.
Yanlışları doğru gibi sunuyorsunuz ya da zaten öyle biliyorsunuz.
Uyarınca anında aynı tavır saldırı suçlama sindirme.
Size gelince hür fikir başkası yazınca...
Hayır kabul etmiyorum , boyun eğmiyorum , sende haklısın demiyorum.

Sırf "GÜNAH" diye matbaa ile 300 yıl sonra tanışan bir ecdadın torunlarıyız. Sıradan vatandaşlar için "günah-haram" olan şeylerin, ülkeyi yönetenlere "helal" olduğu bir toplumun çocuklarıyız. Osmanlı hanedanına "kul" olan dedelerimizin bizlere bıraktığı ezilmişlik, kandırılmışlık duygularını silip atmamız o kadar kolay değil. Ya da Müslüman Arap kardeşlerimizin 1. dünya savaşında bizi arkamızdan vurduğunu unutuvermek kolay değil... İngiliz ajanı sözde şeyhlerin, güzel dinimiz İslam'ı hurafelerle batıl dinlere yaklaştırdığını görmezden gelmek mümkün değil... Her iki grubunda, daha iyi bir Türkiye istediği için birbirini öldürdüğü 80 öncesi daha dün yaşandı...

Bu örnekleri herkes kendince çoğaltabilir.
Hal böyleyken, "SEN DE HAKLISIN" demekten başka ne gelir elden ?

Emin Oktay gibi tarihi bilmeyenin tarih kitabından tarih öğrendiğini sananların yazıları bunlar.
Tarihle alakası yok dinle alakası yok.
İlimin yayılması için yazılı kaynak çok önemlidir.
200.000 hattatın olduğu ülkede , o kadar insanı işsiz bırakacak bir şeyi bir hamlede yapamazsınız.
Çok değil 3-5 sene önce Antalya ferro krom fabrikası kapatılmak istendi .
Şehrin girişinde artık kromda işlemeyen sadece şehri basan kapkara zehir bulutları üreten bir ucube yer.
Çalışanları ayaklandı yol kapadı falan filan.
Sonuç da hala çalışıyor.
Din yüzündendir muhakkak ilerde çıkar kokusu ?

Aynı kaynaklar 30 küsur yıl 1 karış toprak kaybetmeden ülkeyi idare edeni vatan haini ilan eder ve türlü entrikalarla katledenler kahraman gibi tanıtılır.
İndirilir indirilmez de ne ülke kalır ne toprak ne vatan.
Hiç mi göremiyorsunuz ?
Hadi tarih bilmiyorsunuz aklınız yok mu nasıl oluyor diye düşünmek zor mu?

O bizi arkadan vurma hikayeleri o kadar basit değil.
Koca devleti dışarıdan yıkamadılar içeriden karıştırdılar.
Milliyetçilik duyguları yabana atılamaz.
O özgürlük emperyalist Osmanlı vırt zırt hikayelerine kananların akıbetleri ortada gözümüzün önünde ağlıyor ve pişmanlıklarını her ortamda dile getiriyorlar.
Benzeri oyunun aynısı şu anda da oynanıyor.

Ders almak için ne gerekiyor ?

80 öncesi sokaklarda olanların kimler olduğu gizli saklı değil.
İyi kötü fotoğraf var filim var tv var.
Sağcı basın hazırlar derler sunar ...
Solcu basın hazırlar derler sunar...
Sanırsın 2 farklı ülkeyi olayları anlatıyorlar.
Neymiş belgesel.
Sonra biri çıkar ortayı bulur aklınca , heee ne de olsa "bende hoca çocuğuyum" dediydi ya dincidir muhakkak.
Bir sağdan bir soldan helalll kim tutar seni.

Bunları onaylıyor musunuz , yoksa olan bitenin sebeplerini görmek istiyor musunuz ?

Sorun kendi kendinize bir şey olduğunda söylendiğinde anlatıldığında , bu kimin ne işene yarar kim ne zarar görür ?
Maksadı yakalamak için iyi ip uçları verir.

Bir zamanlar bir patronun işlerini görüyorum.
Onun anlatımı.
Belediyede imar müdürü olduğu zaman masa başındaki solcular sokağa sokakdaki sağcılar masa başına...
Her zamanki malum hikayeler, bir öyle bir böyle...
Bir müdürde sokakda ...
Bir müddet sonra işler aksıyor , uğraşıyorlar bir türlü düzelmiyor.
Soruyor oradakilere , yaa neden böyle oluyor.
Diyorlar buradaki şu falanca kişi var ya hani sokak da zabıta yaptığınız işte o bu işleri bilir sorun olduğunda halleder akıl verir olur giderdi.
Hımmm , neyse ki akılı selim galip geliyor ve söz konusu kişi yerine geri oturtulunca işler düzeliyor.

İşini iyi yapan başımızın tacı.
İster sağcı ister solcu ister ırkı ne olursa olsun.
İş yapmayıp iş yapana da mani olan aşağılayan kötüleyen şuradan buradan sebeplerle işi yokuşa süren , her kim ise ve hangi ortamda olsa da karşıyım ve yazarım.

Söz konusu başlıkta da benzerlerini yazdım.

Yönetim bir açıdan haklı ve yapacağını yapıyor suçlamanın anlamı yok.

Tartışma olacak elbette.
Tartışma teknik konularda olmaz aslında.
Neyse o , 20 A sigorta yerine 10 olsun 30 olsun oylayacak halimiz yok ya.

Kafamızı kuma sokmayla da olmuyor.

Bence ortadan devam ama yönetimin dediği gibi önce teknik konularda paylaşım şartıyla.
Kendinize saklayıp mezara götüremezsiniz.
Paylaşmalısınız , bilgi öyle bir şey.
Ve toplum karşısındakine , ettiği laflar ölçüsünde değil , kendisine kazandırdığı ölçüde itibar eder.
Buyurun bilgimize bilgi katın , hem kullandıkça dua edelim hem de dua ya ihtiyacınız yoksa da teşekkür edelim , koltuklarınız kabarsın gönlünüz hoş olsun.

Yok mu paylaşacak kadar bilginiz , olsun çabalarınıza da teşekkür ederiz.
Gösterin ...

Arkadaşlar benim gayem üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.Eleştiriye açık bir insanım haklarımı ve haddimi bilirim.Karşı fikir sahibi insanlara her zaman saygı duyarım,açın bakın yorumlarımı beni eleştiren arkadaşın tarzı ile bir kıyaslayın eleştiri ye değil tarza itirazım var.Saygı görmek istiyorsan saygı duyacaksın,binlerce üyesi olan teknik bir sitede hertürlü dünya görüşüne sahip insan olacağını bilmeyecek kadar saf değilim,kimseyide benim gibi düşünmeye zorlamak gibi saçma niyete sahip değilim.Her yaştan ve görüşten insana saygım var aynı saygıyı bende bekliyorum.Ben hala birinci muhatabım sayın AKSİ den kapanan oturumun açılmasını istiyorum,bu oturumdan rahatsız olan arkadaşlarda olabilir eğer ben kantarın topuzunu fazla kaçırmışsam onlarda yanlışıma yanlış doğruma doğru desinler objektif eleştiri başımgözüm üstüne,yada onlarda bir başka oturum açsınlar.Bu konu yüzünden kimsenin kimseye kırılmasını kırmasını istemem.Hayata pozitif bakıyorum sitemize pozitif katkı da bulunmak istiyorum (karınca kararınca).Hayatım boyunca haketmediğime inandığım suçlamalar için mücadele verdim buda bunlardan biri oldu,yoksa kapatılacak bir konu açtığıma inansam herkesten önce ben hepinizden özür dilerdim.Tüm arkadaşlara hayırlı akşamlar......

Sayın Kazımuğur; tüm yazdıklarımdan bir paragrafı alıp yapıştırmış ve cevaplamışsınız... Zahmet olmuş...
Türk tarihini çok farklı kaynaklardan okumuş olduğumu, fikirlerimin de bunların harmanlanmasıyla oluştuğunu söylesem inanamazsınız.

Ne diyeyim herkes kendi çapınca haklı işte...

Arkadaşlar bildiğim 2 tane güzel söz var

1 Demokrasi çogunluğun isteğini yapmak değil azınlıgın hakkını savunmaktır

2 [NAZİLER onu götürmeye geldiklerinde, kilisedeki papaz o ünlü sözünü söylemişti:
Önce Yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım, arkasından aydınları götürdüler, sesimi çıkarmadım, sonra muhalefeti götürdüler, sesimi çıkarmadım, peşinden Çingeneleri götürdüler, sesimi çıkarmadım, peş peşe demokratları, sosyalistleri, liberalleri götürdüler.... sesimi çıkarmadım. En sonunda beni götürmeye geldiklerinde ses çıkartacak kimse kalmamıştı...''

bu arada benim imzamdaki forum oylamaları sinir oluyorum bir mesaj açılıyor aylarca yıllarca kalıyor adam yazmıs

ırakta çalışacak usta aranıyor telefon yazın ararız sizi

adam yeni üye
mesaj sayısı 1
peşine bi dünya soru sorulmuş cevap yok bunlar silinsin istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir paragrafı alıp eleştirdiğime diğerlerine dokunmadığıma göre diğerlerini olumlu bulduğum ve kabul ettiğim-katıldığım aşikardır.

icon1.png

Uzun zamandır konuları okuyup geçiyor ve cevap yazmıyordum.
Evet bizler teknik elemanlarız. Ama hepimiz bu ülkede yaşayan ve siyasetten ister istemez etkilenen insanlarız. Çünkü mesleğimizi ailelerimizi ve kendimizi geçindirebilmek için icra ediyoruz. Hepimiz kendi doğrularımız çerçevesinde yaşamaya çalışıyoruz.

Güncel teknik gelişimleri, mesleğini severek yapan herkes takip eder. Yeni ürünler, yeni buluşlar hepimizi mutlu eder ve gururlandırır. Ancak her gelişmeyi siyasilerin başarısı olarak lanse etmemek gerekir. Tıpkı her kötü görünenin, siyasilere mal edilememesi gibi...

Margarin, tüpgaz, benzin kuyruklarını dün gibi hatırlayacak yaştayım. Ya da cebinde 5 mark var diye hapse atılan insanları... Benim oğlum hiç saman kağıt (teksir kağıdı) kullanmadı. Ama babam bir top saman kağıt aldı diye nasıl da sevinmiştim... Babam dedem gibi çarık giymedi, ben babam gibi kara lastik giymedim...

Bunları neden yazıyorum ? Dünya hızla gelişip değişiyor. Çok doğal olarak Türkiye'miz de bu konjektüre uymak zorunda. Ama güçlü ülkelerin dayatmalarına değil...

.
.
.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun, hepimizin TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE arzuladığına eminim...​

Bunların altında hiç tereddüt etmeden bende imza atarım.
Ve her iki başlıkda da konunun özü bu cümlelerde ifade buluyor.

konuyu simdi okudum benimde 1 2 görüşüm olacak

öncelikle ben her zaman karşımdaki insanı kırmadan inciltmeden onun düşüncesine saygısızlık etmeden konuşmaya çalışırım ancak ülkenin hali ve gidişi kimilerine göre iyi kimilerine göre kötü peki amaç ne hepimizin istediği daha iyi bir ülkede yaşamak değilmi çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak değilmi en güzel ülkelerde bile sorun bitiyormu HAYIR birileri bir şey yapacaktır başkaları onu eleştirecektir bir kısımda yapılanları destekleyecektir ben sizin tabirinizle sağcı bir insanım biriniz bana şunu açıklasın ben açık giyinen bir insan gördüğümde tepki vermiyor isem kapalı in bayan neden tepki çeker sizin kafir dedikleriniz rahibe bayanlar saygı görürken benim kapalı bayanım neden gerici olur burada şu konu açılır

kapanmak nedir nasıl olmalı 3 ana kuralda toplanır
1 mahrem yerlerin gözükmeyecek (kadınlarda eller ayaklar yüz dışında kalan yerler mahremdir)
2 vücüt hatların belli olmayacak (vücüdu saran dar elbiseler streç tşört gibi giysiler)
3 karşı cinsin nefsini uyandıracak haraket yapmayacaksın

bunların dışında elbisen siyah olacak peçe takacaksın gibi şeyler yok renk ve model kişiye kalmış siz abuk subuk giyinen insanlar görünce kapalılar böyle diyorsunuz tabi buradaki lafım belli bir kişiye değil

ülkemde uçak yapmışız uçmamış test e gelirken düşmüş

devrim arabasını yapmışız yakıt koymamışız

aselsanlı mühenbdisler aynı uçakda giderken düşer ölür

heronların kodunu kıran mühendisler ard arda trafik kazsı geçirir

yer altı kaynaklarımızı kullanamayız

boğazları kontrol edemeyiz

falan da filan ülkeyi biz yönetirsek bunları tartışabilir ama yönetim de bizde değilki pkk sorunu bitecekmiş barış gelecekmiş pkk 30 yıldır ne için savaşıyor ne verildide davasından vaz geçiyor pkk illetini dış güçler aşımıza musallat etmedimi

alevi sünni kavgası çıkarıp dağılan rusyanın tüm anlaşmalarını almadılarmı

bunlar kapanır yenileri gelir türkiye bölgede hasta adam konumunda kalmalı eğer güçlenirse bizi ne avrupa ne abd tutabilir
ama ölürsekde cenazeyi kaldırmak onlara kalır bu da çok meziyetli baksanıza düz corafi vatan haini ırakdan bile hala çıkamadılar vatan haini diyorum abd girdiği gün ellerinde abd bayrakları ile karşıladılar ne ara aldınızda salladınız birde türkiyeyi düşünün cenazemiz çıkarsa bu ülkeyi 20 yılda düzeltemezler

SÖZÜN ÖZÜ BİZ BURADA BU KONULARI TARTIŞARAK HİÇ BİR YERE VARAMAYIZ TABİKİ HAKKIMIZIDA SAVUNALIM ANCAK HAK SAVUNMAK MESLEKİ AGIRLIKLI BİR FORUM SİTESİNDE OLMAZ BU CENAZEDE HALAY ÇEKMEK GİBİ BUNUN YERİ BURASI DEĞİL KİMSE KİMSENİN MESAJINA CEVAP YAZMAK ZORUNDADA DEĞİL AMA CEVAP YAZDIĞINIZ MESAJDA KÖTÜ BİR SÖZ HAKARET VARSA SİLİN YAZANIDA BANLAYIN O KİŞİ BİR DAHA HESAP AÇAR BU DEFA DAHA DİKKATLİ OLUR

c+ acık kalmış üsendim küçüğe çevirmeye kalın sağlıcakla

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri