maksimum demand

arkadaşlar merhaba

anladığım kadarıyla 1.6.0. da okuduğumuz demand değerini sayacımızın çarpan değeriyle çarpıyoruz.

pekala benim işletmemde çarpan 3150 ise demantıda 0.172 okuduk.
bu değerlere göre çarpımdan çıkan değer 541.80 oluyor.

şimdi bu 541.80 değeri ne oluyor.
bu 541.80 değerini ben ne ile, neye göre kıyaslamalıyım.

yardımlarınız için teşekkürler

arkadaşlar bir başka sorum daha olacak.

mpr-63 analizör kullanıyorum
1 aylık toplam harcanan enerji değerini almak istediğimde aktif enerji olarak hem INPORT hem de EXPORT da değerler var.. bunlardan hangisi benim toplam enerjim.

teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
demand ayda bir sıfırlanıyor ama faturalarımız 15inde okunuyor. demek ki fatura okunduktan sonra son iki hafta istediğim kadar yüklenebilirim :)
öyle mi?

yüklensen bile sonraki faturanda gözükecektir.

arkadaşlar merhaba

anladığım kadarıyla 1.6.0. da okuduğumuz demand değerini sayacımızın çarpan değeriyle çarpıyoruz.

pekala benim işletmemde çarpan 3150 ise demantıda 0.172 okuduk.
bu değerlere göre çarpımdan çıkan değer 541.80 oluyor.

şimdi bu 541.80 değeri ne oluyor.
bu 541.80 değerini ben ne ile, neye göre kıyaslamalıyım.

541.80 değeri senin işletmendeki maksimum demant yani kW cinsinden.

Zaten faturanda bunun birimini görebilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Demand anlaşması isteğe bağlı mıdır? Yoksa belli bir güç üzerinde zorunlu mudur?

demand ayda bir sıfırlanıyor ama faturalarımız 15inde okunuyor. demek ki fatura okunduktan sonra son iki hafta istediğim kadar yüklenebilirim :)
öyle mi?
sıfırlanma kendi kendine olmuyor arkadaşım. mesken aboneleri için bu sorun değil. sorun büyük güçteki sanayileşmede. iletim sistemi kullanım bedeli maliyetini minimize ederken kullanılır. iyi hesap yapılmazsa ceza ödemek zorunda kalır:D

Arkadaşar demand değeri 1 ay içerisinde çekilen maksimum güç mü yoksa çekilen güçlerin ortalama değeri midir ? Yardımm lütfen

mpr-63 analizör kullanıyorum
1 aylık toplam harcanan enerji değerini almak istediğimde aktif enerji olarak hem INPORT hem de EXPORT da değerler var.. bunlardan hangisi benim toplam enerjim.

ınport olan

İyi günler demandmetreli sayaç nedir? Ne özelliği bulunmakta ödevim var ve düzgün bir açıklama bulamadı yardımcı olurmusunuz

trifaze sayaçlarda değil, monofaze sayaçlarda da vardır. Anlamı ise; şimdiye kadar şebekeden çekilen gücün en üst düzeyde olduğu sarfiyat miktarıdır. Yani siz sa
Konuyu yeşillendirelim. Yani anladığım kadarıyla anlık olarak çekilenmaximum gücü gösteriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri