Mühendis Nekadara Çalışmalı[Anket]

yeni mezun müh. nekadar alır

• 800TL

Oy: 5 4.7%
  • 1000TL

Oy: 17 16.0%
  • 1500TL

Oy: 31 29.2%
  • 1500TL ve üstü

Oy: 53 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    106
Teknik lise mezunu "tekniker" dir...:)

Yanlış biliyorsunuz sn mardahan. Teknik lise mesunu teknisyendir. Meslekyüksekokulu mezununa tekniker denir.

Teknisyen: Mesleki ve teknik orta öğretim programlarından mezun olup mevzuatına göre atanmış, kurumların atölye ve laboratuvarlarında eğitim-öğretim, üretim ve hizmet ortamında fiilen çalışan kişiyi,
Tekniker, T.C. Üniversitelerine bağlı eğitim-öğretim yapan iki yıllık Meslek Yüksek Okullarını başarı ile bitirenlere verilen bir mesleki ünvandır.

Merhaba;
Firmaya göre değişir tabiki, daha doğrusu bu senin kendini sunmanlada alakalı. hernekadar yeni mezunsanda aldığın bir formasyon var. pek tabi 1000 tl altı teklifler olacak. önerim görüşeceğin firmanın çalışan ücret dengesi, çalışma saatleri, beklentiler, benzer pozisyonlardaki arkadaşlarının ücretleri gibi konuları mutlaka araştır. sakın olaki kendimi gösteririm ücretimi arttırtırım gibi hayallere kapılma. başlangıç ücretinin ne kadar önemli olduğunu ort. 6-12 ay içinde anlayacaksın. bu konuda maaş/ücret pazarlığı başlığı altında birçok makale bulabilirsin. 800 tl ye ve 2.500 tl ye başlayan arkadaşlar gördüm. bence alt limit 1.500 olmalı. ama burası Türkiye... Saygılar...

mühendisinden mühendisine değişir.yeni mezun olmuş mühendis ama olarak1300 1500 ve üstü alıtorlar(isnisnalar kaideyi bozmaz) ama sende cevher vardır 2 ayda 3 4 milyara kadar alırsın neden olmasın çalıştığın firmanın politikası ile ilgili bişey...

Katılıyorum, ücretler tamamen firmaların ücret politikalarıyla alakalı, genelde 10-15 kişilik bi firmanın tek mühendisiysen işi de biraz biliyosan değerlisin. Kalabalık bi firmada 10 mühendisten biriysen aslında herhangi birisin. Şu anda 1 yıllık iş tecrübemle, 2 hafta önce başladığım firmada ücretim 1500tl, firma elektrik panosu imal ediyo ve burdaki tek mühendis benim. Sanırım o kadar da değerli sayılmam..

Yanlış biliyorsunuz sn mardahan. Teknik lise mesunu teknisyendir. Meslekyüksekokulu mezununa tekniker denir.

Teşekkürler... Ben yanlış biliyormuşum... Sayenizde tam doğrusunu öğrendim...

BazI Lİse, Okul ve FakÜlte MezunlarIna Unvan Verİlmesİ HakkInda Kanun

Kanun Numarası : 3795
Kabul Tarihi : 29.4.1992
Resmî Gazete : 12.5.1992/21226

Amaç

Madde 1 – Bu Kanunun amacı, mühendis ve mimarlar dışında kalan teknik personelin; eğitim seviyelerine göre unvan, yetki ve sorumluluklarını belirlemektir.

Kapsam

Madde 2 – Bu Kanun, endüstriyel mesleki teknik öğretim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar ile endüstri meslek lisesi, kız meslek lisesi, teknik lise ve kız teknik lisesi mezunlarının ve bu okullara denk mülga okul mezunlarının unvan, yetki ve sorumlulukları ile ilgili esasları kapsar.

Unvanlar

Madde 3 – Gördükleri mesleki teknik öğretim alanlarına göre;

a) Endüstri meslek lisesi, kız meslek lisesi, teknik lise ve kız teknik lisesi mezunlarına, "teknisyen",

b) Lise üstü iki yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, "tekniker",

c) Lise üstü üç yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, "yüksek tekniker",

d) Lise üstü dört yıl süreli yüksek teknik öğretim gören erkek teknik öğretmen okulu, erkek teknik yüksek öğretmen okulu, yüksek teknik öğretmen okulu ve teknik eğitim fakültesi mezunları ile kız teknik öğretmen okulu, kız teknik yüksek öğretmen okulunun ve mesleki eğitim fakültesinin teknik eğitim veren bölümlerinden mezun olanlara "teknik öğretmen",

e) Teknik öğretmen unvanını kazananlar için ilgili teknik eğitim fakültelerince düzenlenecek en fazla iki yarı yıl süreli tamamlama programlarını başarıyla bitirenlere dallarında "mühendis",

Unvanı verilir.

BAna kalırsa maaş elemanın kalitesine bağlı ne kadar kaliteli o kadar maaş net tek bir maaş yerine efor olarak çalışma karşılığı ama belli bir alt sınırdan sonra

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri