Mühendis Nekadara Çalışmalı[Anket]

yeni mezun müh. nekadar alır

• 800TL

Oy: 5 4.7%
  • 1000TL

Oy: 17 16.0%
  • 1500TL

Oy: 31 29.2%
  • 1500TL ve üstü

Oy: 53 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    106
kaçaçak tek yer işçidir maalesef...

Keşke hiç kaçırmaya çalışmasa değil mi? Niye tek sonuç işçiye çıkıyor? Niye mi gücümüz yok...Çok idealist yaklaştım bu konuya ama benim genel görüşüm bu şekilde. Elbet gün gelir güçlü de oluruz. Ama ben güçsüzlüğü asla kabul etmeyeceğim...Geleceğimiz için...

Aslında ne kadara çalışılmalı konusu biraz anlamsız.
ben okurken Siemens Türkiye genel müdürü gelmişti ve o tarihlerde Almanyada
o sene mezun olacak bütün elektrik elektronik mühendislerine Siemens in talip
olduğunu söylemişti.gerisini düşünün.eğer bir devlet politikası yoksa şu kadara çalışılmalı, şundan aşağı istenmemeli sözleri anlamını yitiriyor.
bir mühendis iş arıyorsa mücadele baştan kaybedilmiş demektir.
sadece "yanımda mühendis çalıştırıyorum!" havasına girmek için mühendis arayanlar
ve bulanlar var.haksızmıyım..?
bir mesleğin saygınlığı varsa yukarıda bahsettiğim tipler ağzını açmaya cesaret bile edemez..!
planlama yok.eğitim deseniz kalite düşüyor.iş alanları daralıyor,yatırımlar yok.
devlet diyecek ki;
ben bu insanları eğittim, okuttum, öyleyse bunların hepsine iş veriyorum.
iş alanı yoksa ne diye boşuna eğitiyorsun!

Mühendise 800 TL Öneren İşveren, işçiden üste para alır.

ewet arkadaşlar bunun üstesinden gelmek için iş yine biz mühendislere düşüyor şimdi gidiyorsun bi firmaya ben 2in tl maaş istiyorum diyorsun başka bi mühendis geliyor ben bin tl çalışırım diyor tabi böyle olunca işveren düşük ücret taleb edeni işe alıyor ama biz mühendisler bu konuda hassasiyet göstersek kimse çalıştıramaz o fiyata bir mühendisi neden mi çünkü bir mühendis bir iş yerinde herşeyi yapıyor yeri geliyor işcinin işini yapıyor yeri geliyor muhasebecinin işini yapıyor bizim milletimizde mühendis herşeyi biliyor diye göründüğü için ne iş olsa mühendise koşuyorlar tabi bizde zeki olduğumuzdan işi hemen kapıyoruz madem böyle ozaman mühendis adama gerektiği değer verilmeli verilmezse saten o adam o iş yerinde fazla çalışmaz başlangıç için tecrübe kazanmak için göz yumulabilinir ama zamanla kendini ..... yerine konmuş hissediyorsun işte bizim ülkemizin elinde mühendisleri kaçırmasının nedeni mühendise gerektiği değer verilmiyor....

800 anlamsız bir rakam olmuş. ama şunuda belirtmeden edemiyecem 1500 ve üzeri alan mühendislerimiz ne müh. ve 1500 ve üzeri alamazlarsa iş aramaya devammı ediyorlar. ve illaa 1500 ve üzeri diyen arkadaşların şimdiki maaşları ne...
şuda bir gerçektirki okulun öğretmeye niyeti yok sen öğrenemedikden sonra. hepimiz biliriz, eğitim bittikden sonra bişey öğrenmemişim deriz... fromda geziyorum arkadaşlarımız <tecrübe için iş arıyorum, kendimi geliştirmek için iş arıyorum maaş önemli değil!> diye yazmışlar. arkadaşlar önce bilgimize güvenelim sonra maaşı biz belirleriz.aranan adam olmamız yeter. benim iş ilanı olarak bıraktığım bi msj var. orda yazan kişi ben değil arkadaşım. şimdi bu arkadaş tecrübe sahibi işide biliyor piyasayıda ama iş yok. şimdi iş olmıyan ortamda ilaa şukadar olsun demekde yanlış

evet konu amacı anket ama bir hayli sorunumuz varmış. hep söylenir eğitimmi tecrübemi(yumurtamı tavukmu)
demiray teknik arkadaşımada yazdıklarına katılıyom diyemeden edimicem

En tecrübesiz mühendis bile eğer işini doğru yapıp, çalışıp, çabalayıp kendisini geliştirmek için uğraşıyorsa en az 1500 TLyi hakeder, tecrübeli ise zaten işverene kazandırdığına oranla 1500ün üzerinde maaş almalı.

arkadaslar sizler bircok seyi tecrubeye baglamissiniz,bence hersey tecrube degil kisilik yapisininda ne kadar onemli oldugunu burda belirtmek istiyorum,ben bir santiyeci olarak bir cok tecrubeli muhendislerlede calistim ama nereye kadar oldugunu siz tahmin edin,is yok diye kimse aglamasin,calisana herzaman is vardir.

Mühendis çalıştığı yerde gösterdiği iş verimliliğine göre değer alır.Kendini geliştiren ve attığı imzalar patronuna para kazandırıyorsa zaten tutarlar onu ellerinde.Bu kriz ortamında yeni mezun bir mühendis 1000-1500 tl arası uygun olur.Yiğidi öldür ama hakkını yeme,okumakta kolay değil yani

şimdi burada hakikaten mühendis arkadaşların tecrübesi olmasa bile bellii bir maaşın altına düşmemesi lazım mesele tecrübe falan değil eğitimli adam tecrübeyi daha hızlı kazanıyor bunuda göz ardı etmemek lazım zamanıyla imkanlarım iyi olup okula devam etseydim tahminim çokta zor olmayan bir sistem için burada soru sormazdım yeni mezun bir mühendis bile ingilizce bir manueli benden daha iyi yorumlar işte bunlar mühendisin ünvanına değilde kendine veriilmesi gereken hak edişi arttırır

kesinlikle Lisans eğitimini bitirmiş bir mühendis 1500TL aşasında çalışmamalı,kendisini ucuza satmamalı diz çürütüyo insanlar meslek sahibi olabilmek için,seneler gidiyor ne fedakarlıklar yatıyor o diplomanın altında.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri