Elektrik şaftı sorunu

busraarsub

Üye
Merhaba arkadaşlar
konut projelerine yapı denetimci olarak onay veriyorum, yeni mezun sayılırım çalıştığım yerde tek elektrik elektronik mühendisiyim
Elektrik projesinde elektrik şaftı banyoda görünüyor ilkinde banyoda devam ettik ,sonra ben şaftı risk teşkil ettiğinden taşıma kararı aldım ama yer kısıtli olduğundan koridorda 3 tarafında banyo olan duvarlara denk geldi ama daire ayırıcı duvarlarla kalın olanlarla 20 lik düşünün

Yönetmelikte ıslak hacimlerde uzak tutulması gerektiği belirtiliyor bu durumu kapasarmi bir duvarı bir dairenin banyosuna diğer duvarı diğer dairenin banyosunun duvarına denk geldi fakat şaft kapağı koridora bakıyor dışarıda sonuç itibariyle
Bu durumda ;şaft ilerde sorun olur mu kolon hattı gececek .onay vermeli miyim
Yönetmelikte ekstra önlemlerden bahsedilmiş mi banyo yakınlarına koymak durumunda kaldığınızda
Benim çevremde bilgi alabailecegim kimse yok tek mühendisim
Bilgisi ve tecrübesi (yönetmelik ve daha) alanında uzman meslektaşlarından cevaplarınızı bekliyorum

Merhaba arkadaşlar
konut projelerine yapı denetimci olarak onay veriyorum, yeni mezun sayılırım çalıştığım yerde tek elektrik elektronik mühendisiyim
Elektrik projesinde elektrik şaftı banyoda görünüyor ilkinde banyoda devam ettik ,sonra ben şaftı risk teşkil ettiğinden taşıma kararı aldım ama yer kısıtli olduğundan koridorda 3 tarafında banyo olan duvarlara denk geldi ama daire ayırıcı duvarlarla kalın olanlarla 20 lik düşünün

Yönetmelikte ıslak hacimlerde uzak tutulması gerektiği belirtiliyor bu durumu kapasarmi bir duvarı bir dairenin banyosuna diğer duvarı diğer dairenin banyosunun duvarına denk geldi fakat şaft kapağı koridora bakıyor dışarıda sonuç itibariyle
Yönetmelikte ekstra önlemlerden bahsedilmiş mi banyo yakınlarına koymak durumunda kaldığınızda
Bilgisi ve tecrübesi (yönetmelik ve daha) alanında uzman meslektaşlarından cevaplarınızı bekliyorum
Size onay vermeniz konusunda mobbing mi var? Mental olarak hatalı gördüğünüz ve içinize sinmedigi aşikar. Duvarın arkası banyo ise uzak kavramına her halükarda girmiyor. (Sayın daire başkanım falanca mühendis onay vermiyormuş muhabbetleri devlette gırla gider)

Size onay vermeniz konusunda mobbing mi var? Mental olarak hatalı gördüğünüz ve içinize sinmedigi aşikar. Duvarın arkası banyo ise uzak kavramına her halükarda girmiyor. (Sayın daire başkanım falanca mühendis onay vermiyormuş muhabbetleri devlette gırla gider)
Ben problem olarak görüyorum fakat bilgimde sınırlı gerek mesleki gerek yönetmelik olarak .onay vermem gerekiyor fakat yerde yok mimaride nasıl yapacağımı bilmiyorum .şöyle bişi de var arda ki duvarlar kalın ne olabilir ki .belki yalıtımda yapilirsa

Ben problem olarak görüyorum fakat bilgimde sınırlı gerek mesleki gerek yönetmelik olarak .onay vermem gerekiyor fakat yerde yok mimaride nasıl yapacağımı bilmiyorum .şöyle bişi de var arda ki duvarlar kalın ne olabilir ki .belki yalıtımda yapilirsa
Sıvadan ve cimentodan çalmak için on takla atılan sektörde patlayan bir su borusunu ( ihtimal belki duvarın içinde ) hangi izolasyon durduracak, sağım banyo solum banyo . Abuk subuk mimarinin ( daha az metrekareye daha fazla daire ) sonu budur. Yer bulmak sizin niye vazifeniz oluyor onu anlamadım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar

Elektrik projesinde elektrik şaftı banyoda görünüyor .
Enerji dağıtım şirketi mühendisi projeye onay vermiş mi ?
Plan ve elektrik projeye göre uygun yapılmış mı ?

ilkinde banyoda devam ettik ,sonra ben şaftı risk teşkil ettiğinden taşıma kararı aldım
Plan proje dışına çıkmış olmuyormusunuz .
Kendi kafanıza değiştirmek sizin başınızı ağırtmaz mı ?
Düğme ters iliklenmişse düzeltmek yine ters ilikleme .
Proje plan işlerinden anlamam . ( mantık kararı )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla kalın .

Elektrik projesinde elektrik şaftı banyoda görünüyor .
Enerji dağıtım şirketi mühendisi projeye onay vermiş mi ?
Plan ve elektrik projeye göre uygun yapılmış mı ?

ilkinde banyoda devam ettik ,sonra ben şaftı risk teşkil ettiğinden taşıma kararı aldım
Plan proje dışına çıkmış olmuyormusunuz .
Kendi kafanıza değiştirmek sizin başınızı ağırtmaz mı ?
Düğme ters iliklenmişse düzeltmek yine ters ilikleme .
Proje plan işlerinden anlamam . ( mantık kararı )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla kalın .
Açıkçası projeyi çizen mühendisin ceremesini çekiyorum baca banyoda var ama belirtmemiz orasinin şaft olduğu .Tüm bacalar banyoda

Açıkçası projeyi çizen mühendisin ceremesini çekiyorum baca banyoda var ama belirtmemiz orasinin şaft olduğu .Tüm bacalar banyoda
Bu mevzularin üstadı @KadirMurteza agabeyimizdir. Kendisine cep telefonundan bir mesaj çekip rica ettim. En doğru cevabı o verir eger ilgilenirse. Foruma pek yazmıyor malesef. Kendisinden bizi mahrum bırakıyor.

Bu mevzularin üstadı @KadirMurteza agabeyimizdir. Kendisine cep telefonundan bir mesaj çekip rica ettim. En doğru cevabı o verir eger ilgilenirse. Foruma pek yazmıyor malesef. Kendisinden bizi mahrum bırakıyor.
Çalıştığım yerin kendi konutları o yüzden kesin onay vermem lazım .inşallah cevap verir

..mesajdan birşey anlaşılmıyor.."ilkinde banyodan devam ettik" diyorsun ..devam eden nedir?
şaftın yeri nasıl değişecek? inşaat ne aşamada?
çalıştığın yer "Yapı Denetim Firması" mı?daha önce belediyede çalışıyorum demedin mi?
kesin onay vermen lazımsa onayı vericeksin..:)
İç tesisat yönetmeliği madde 63 e bakmak lazım ve yorumlamak..

Son düzenleme:
..mesajdan birşey anlaşılmıyor.."ilkinde banyodan devam ettik" diyorsun ..devam eden nedir?
şaftın yeri nasıl değişecek? inşaat ne aşamada?
çalıştığın yer "Yapı Denetim Firması" mı?daha önce belediyede çalışıyorum demedin mi?
kesin onay vermen lazımsa onayı vericeksin..:)
İç tesisat yönetmeliği madde 63 e bakmak lazım ve yorumlamak..
Belediyede yapı Denetimci olarak çalışıyorum her yere her ayrıntıyı yazmama gerek var mı.ilk yapın asamasinda ki binayı kastettim banyoya atılmıştı devam ettik öyle diğerlerinde taşımayi düşündüm

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri