Lokal Kompanzasyon uygulaması sonrası enerji tasarruf hesabı.

Uzatmaya gerek yok 20 derecede öz direnci belirtiğin düzeyde ise al eline bir yük birde sayaç bağla gözlemle belki uygulamada gördüğün ikna eder seni.Şebeke analizörü ilede ölçtüm yaklaşık aynı sonuçlar çıktı hepsi de sıfır cihazlar hata oranı 10 binde 1 oranında kalibre edilmiş cihazlar.
Ben uzatmıyorum adamlar standart koymuş ölçmüş değerler bunlar demiş. Sizin ölçümleriniz tabiki farklı çıkacak çünkü onların sağladığı şartlarda ve ekipmanlarla ölçüm yapmıyorsunuz. Soruyu soran ne amaçla sordu? Hocası falan sorduysa işin standardı, değerleri belli ona göre hesap edecektir sizin ölçtüğünüz değerlerle işlem yaparsa yanılacaktır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ben uzatmıyorum adamlar standart koymuş ölçmüş değerler bunlar demiş. Sizin ölçümleriniz tabiki farklı çıkacak çünkü onların sağladığı şartlarda ve ekipmanlarla ölçüm yapmıyorsunuz. Soruyu soran ne amaçla sordu? Hocası falan sorduysa işin standardı, değerleri belli ona göre hesap edecektir sizin ölçtüğünüz değerlerle işlem yaparsa yanılacaktır.

Peki EMO yıllarca hesaplamalarda %30-40 yanılmaya neden olan katsayıları neden değiştirdi ? Bir şeyin standart olması onun doğru olduğu anlamına gelmez. Bilim aksi ispat edildikçe kendini yeniler düzeltir. Sen eski katsayılarla hesaplamaya devam et artık yazmayacağım.

Peki EMO yıllarca hesaplamalarda %30-40 yanılmaya neden olan katsayıları neden değiştirdi ? Bir şeyin standart olması onun doğru olduğu anlamına gelmez. Bilim aksi ispat edildikçe kendini yeniler düzeltir. Sen eski katsayılarla hesaplamaya devam et artık yazmayacağım.
Neden cellalendin anlamadım ki? Kablonun direncini belirleyen emo değil ki bu uluslararası bir standart. Emo nun her yaptığı doğru diye bir kural kaide yok tabiki. Teoride böyle ama gerçekte çalışma şartlarından dolayı teorideki değerlerle hesaplama da çok hata oluyor 70 derece aa değeri ile hesaplamak daha gerçekçi hesaplamayı bundan sonra böyle yapın demişlerdir. Şimdi böyle dediler diye bakırın 20 derecedeki öz direncinin değeri mi değişti? Bundan böyle hesaplamalarda katsayı 56 değil 44 tür demişlerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri