Lokal Kompanzasyon uygulaması sonrası enerji tasarruf hesabı.

Uzatmaya gerek yok 20 derecede öz direnci belirtiğin düzeyde ise al eline bir yük birde sayaç bağla gözlemle belki uygulamada gördüğün ikna eder seni.Şebeke analizörü ilede ölçtüm yaklaşık aynı sonuçlar çıktı hepsi de sıfır cihazlar hata oranı 10 binde 1 oranında kalibre edilmiş cihazlar.
Ben uzatmıyorum adamlar standart koymuş ölçmüş değerler bunlar demiş. Sizin ölçümleriniz tabiki farklı çıkacak çünkü onların sağladığı şartlarda ve ekipmanlarla ölçüm yapmıyorsunuz. Soruyu soran ne amaçla sordu? Hocası falan sorduysa işin standardı, değerleri belli ona göre hesap edecektir sizin ölçtüğünüz değerlerle işlem yaparsa yanılacaktır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben uzatmıyorum adamlar standart koymuş ölçmüş değerler bunlar demiş. Sizin ölçümleriniz tabiki farklı çıkacak çünkü onların sağladığı şartlarda ve ekipmanlarla ölçüm yapmıyorsunuz. Soruyu soran ne amaçla sordu? Hocası falan sorduysa işin standardı, değerleri belli ona göre hesap edecektir sizin ölçtüğünüz değerlerle işlem yaparsa yanılacaktır.

Peki EMO yıllarca hesaplamalarda %30-40 yanılmaya neden olan katsayıları neden değiştirdi ? Bir şeyin standart olması onun doğru olduğu anlamına gelmez. Bilim aksi ispat edildikçe kendini yeniler düzeltir. Sen eski katsayılarla hesaplamaya devam et artık yazmayacağım.

Peki EMO yıllarca hesaplamalarda %30-40 yanılmaya neden olan katsayıları neden değiştirdi ? Bir şeyin standart olması onun doğru olduğu anlamına gelmez. Bilim aksi ispat edildikçe kendini yeniler düzeltir. Sen eski katsayılarla hesaplamaya devam et artık yazmayacağım.
Neden cellalendin anlamadım ki? Kablonun direncini belirleyen emo değil ki bu uluslararası bir standart. Emo nun her yaptığı doğru diye bir kural kaide yok tabiki. Teoride böyle ama gerçekte çalışma şartlarından dolayı teorideki değerlerle hesaplama da çok hata oluyor 70 derece aa değeri ile hesaplamak daha gerçekçi hesaplamayı bundan sonra böyle yapın demişlerdir. Şimdi böyle dediler diye bakırın 20 derecedeki öz direncinin değeri mi değişti? Bundan böyle hesaplamalarda katsayı 56 değil 44 tür demişlerdir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri