LG-BKE 6500NS 9000 BTU klima sorunu

saolun ustam teşekkür ederim herşey için...

Evet ustam başlıktakini yanlış yazmışım cihaz 18000 lik cihaz dış üniteyi sökeceğim. cihaz 5 yıldır aynı yerinde calısıyordu taki kondansatör yanıp değiştirilene kadar aklıma hiç birşey gelmiyor gazı bitse hiç soguk hava vermez gerilim düşümü olacagını sanmıyorum çünkü 5 yıldır aynı yerinde calısıo bi sıkıntı cıkarmadı bugune kadar acıp onuda kontrol edecegim...

kolay gelsin..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
saolun ustam teşekkür ederim herşey için...

Evet ustam başlıktakini yanlış yazmışım cihaz 18000 lik cihaz dış üniteyi sökeceğim. cihaz 5 yıldır aynı yerinde calısıyordu taki kondansatör yanıp değiştirilene kadar aklıma hiç birşey gelmiyor gazı bitse hiç soguk hava vermez gerilim düşümü olacagını sanmıyorum çünkü 5 yıldır aynı yerinde calısıo bi sıkıntı cıkarmadı bugune kadar acıp onuda kontrol edecegim...

kolay gelsin..

Merhabalar...

Gaz eksilmesinden şüpheleniyorsanız klimayı 18 de çalıştırın dış ünitenin bağlantı vanalarına yakın bölümde kalın boruda karlanma
varsa gaz eksilmiştir. yaklaşık 15 dk çalışmadan sonra anlaşılır.voltaj düşüklüğünden termik açar,yine aynı şekilde kompresör devreden çıkar ama dış fan çalışmaya devam eder.

Saygılarımla...

Değerli ustalarım arkadaşlarım ;

Dış üniteyi söktüm gerilimle alakalı hiç bir sıkıntı yok ölçtüm..kapasitörü kontrol ettim ilk önce dediğim gibi adam yanlış takmış 40/1,5 uf kondansatör takmış @KocaeliKlimaci ustamızında dediği gibi fanın üzerinde 6 uf kondansatör değeri yazıyordu. klimaya uygun 50/ 6 uf kondansatör aldım olay cözüldü sıkıntı vermiyor artık canavar gibi buzhane yapıyor :Dboruda karlanma yok gazda problem yok bütün arkadaşlarıma ustalarıma teşekkür ederim..

saglıcakla kalın...

Son düzenleme:
Değerli ustalarım arkadaşlarım ;

Dış üniteyi söktüm gerilimle alakalı hiç bir sıkıntı yok ölçtüm..kapasitörü kontrol ettim ilk önce dediğim gibi adam yanlış takmış 40/1,5 uf kondansatör takmış @kocaeliklima ustamızında dediği gibi fanın üzerinde 6 uf kondansatör değeri yazıyordu. klimaya uygun 50/ 6 uf kondansatör aldım olay cözüldü sıkıntı vermiyor artık canavar gibi buzhane yapıyor :Dboruda karlanma yok gazda problem yok bütün arkadaşlarıma ustalarıma teşekkür ederim..

saglıcakla kalın...
Geçmiş Olsun diyelim :))

Merhabalar...

Gaz eksilmesinden şüpheleniyorsanız klimayı 18 de çalıştırın dış ünitenin bağlantı vanalarına yakın bölümde kalın boruda karlanma
varsa gaz eksilmiştir. yaklaşık 15 dk çalışmadan sonra anlaşılır.voltaj düşüklüğünden termik açar,yine aynı şekilde kompresör devreden çıkar ama dış fan çalışmaya devam eder.

Saygılarımla...

ustam ozur dıleyerek ınce boru olacaktı sanırım yazılırken yanlış olmuş...

ustam ozur dıleyerek ınce boru olacaktı sanırım yazılırken yanlış olmuş...
Merhabalar Sayın Demiray Teknik

Geç cevap için özür dilerim. Bir süre forumda bulunamadım.

Gaz eksilmesi durumunda basınç düşeceği için aşırı soğutma sonucu dönüş hattında karlanma olacaktır...

Fotoğraf0978.jpgFotoğraf0979.jpg

Sevgiler ve Saygılar...

Merhabalar Sayın Demiray Teknik

Geç cevap için özür dilerim. Bir süre forumda bulunamadım.

Gaz eksilmesi durumunda basınç düşeceği için aşırı soğutma sonucu dönüş hattında karlanma olacaktır...

Ekli dosyayı görüntüle 13341Ekli dosyayı görüntüle 13342

Sevgiler ve Saygılar...
,

ustam hala yanlıs bılgı verıyorsun kendın soyluyorsun gaz eksılmesınde basınc dusecegı ıcındıye boyle olursa donus hattı dııl basınc hattı yanı ınce boru buz tutar bunu bır arastırın ıstersenız ............
kaldıkı donus hattının buz tutmasının sebebı petegın kırlı ve tıkalı olması yada ıc fanın yavas donmesı veya hıc donmemesı yada gaz fazlalıgıdır bılgınıze bunu formda da arastırısanız gore bılırsınız demıray ustam sızı uayarıyor hala bıldıgınızı okuyosunuz .............

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri