Lehim dumanı emici için karbon filtre süngeri nereden bulunabilir?

@Mustafa KABADAYI kardeşim, onlarca alternatif var, senin çalışmana engel olmadığı sürece istediğin şekilde kullanabilirsin. lehim yaparken çıkan gazlar zararlı mıdır "evet zararlıdır" (kurşun buharı değil pasta-flux-vernik yanması vb. ) burada ne kadar sorusu önemli. ben titiz bir insanım dersen kullanabilirsin tercih senin, bu arada üflemesin emsin

Tv tamircisi Ustam sanırım lehim dumanından dlayı 40 yaşlarından beri saçları gri - kır. Ben de bu işlerde sol taraftan baktığımdan sağ tarafımdaki saçlar bir kaç parmak aklaştı. Başka sağlık sorunu şimdilik yok, tabi dumanı solumamaya dikkat ediyorum belki yıllar sonra çıkar ...

Bildiğim kadarıyla aktif karbonlu sünger zararlı gazları emiyor, üzerinde kalıyor. Bu sebeple bulaşık süngeri, filtre kahve kağıdı bir işe yaramaz. Amaç o gazın odaya salınmamasıdır diğer süngerler hava akışını engellemekten başka birşey yapmaz bu da fanın önünde zararlı gazları biriktirmek demek, eğer fanı kapatırsan tekrar odaya yayılırlar.
Sorunun cevabına gelecek olursak arabaların klimaları için polen filtresi var her bakımda bunlar değişiliyor ve eskileri atılıyor. Bunlardan bazıları aktif karbon filtreli, eski bile olsa işini hayli hayli göreceğini düşünüyorum. Araba Bakım servis yapan yerlerde çok ucuza elde edebileceğini düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla aktif karbonlu sünger zararlı gazları emiyor, üzerinde kalıyor. Bu sebeple bulaşık süngeri, filtre kahve kağıdı bir işe yaramaz. Amaç o gazın odaya salınmamasıdır diğer süngerler hava akışını engellemekten başka birşey yapmaz bu da fanın önünde zararlı gazları biriktirmek demek, eğer fanı kapatırsan tekrar odaya yayılırlar.
Sorunun cevabına gelecek olursak arabaların klimaları için polen filtresi var her bakımda bunlar değişiliyor ve eskileri atılıyor. Bunlardan bazıları aktif karbon filtreli, eski bile olsa işini hayli hayli göreceğini düşünüyorum. Araba bakım servis yapan yerlerde çok ucuza elde edebileceğini düşünüyorum.
Ustam bu fikir güzel ilk fırsatta bakacağım sağolun.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri