Laptop a CD sürücü bağlama

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben zaten boot edemeyebilirsin demistim. bazi pclerde kilitli olabiliyor, ya da kullandigin f,ash bootable olamiyordur. bin turlu olayi var, bildn ve daha once yapmis olzn biri yapmali idi,
misafirlikte iken bakamamistim:)
bu arda valid fike olayini daemon tools ve secure disk yamasi ils halledebilirdin.

@1N4007 kardeşim başka bir windows 8 iso dosyası indir torrent sitelerinden. Flashı biçimlendir. Flasha kur windows dosyasını bi de öyle dene. Belki sendeki windows dosyası bozuktur.

Çünkü geçerli bir iso dosyası değil diyor aldığın hata mesajında. Es kaza flasha atsan bile belki ondan boot edemiyorsundur.

Sn arkadaşım. windows 8 önyüklü gelen bilgisayarda windows 7 kurabilmen için, yeni nesil bios denilen uefı girip bazı ayarlarda değişiklik yapman lazım.
1. Secure boot disabled olacak
2. Fast boot menu disabled olacak.
3. UEFI mod disabled veya CSM veya launch csm olacak.
Bunları yapmazsan sabaha kadar uğraşsan nafile.
Secura boot güvenli önyükleme. Uefı'deki dijital imzası olan windows 8'i okur ve sistemi başlatır. Bunu ve diğer ayarları kapatmazsan sistemi usb.'den boot edemezsin. (windows 7 yükleyeceksen dikkat!)
Eğer windows 8 orjinal iso elinde varsa sadece fast boot menu disabled et biostan çık tekrar gir usb'yi görür.
Umarım anlamışsındır veya biostaki resimleri tek tek foto gönder bakalım.
Boşu boşuna CD veya DVD okuyucuları takmaya çalışma.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,090
Son üye
emre.6831

Yeni konular

Geri