samsung laptop klavyesi çalışmıyor

Bizim şirket in bilgisayar cısına verdim format atmış ama hala sorun var diyor yarın söküp bakacak geçenlerde benim çocuk bilgisayar ın altına su dökmüştü. Virüs girmiş gibi bir sürü sayfa ve program açıyordu tesadüfen fark ettim.Çocuk da baba ben su döktüm masaya dedi.Kalarifer in üstünde kuruttum.Ama sorun yoktu ondan sonra 4-5 gün sorunsuz çalıştı. 3 gün önce klavye aynısını yaptı kapattım açtım düzeldi hatta dün sabah bilgisayar cıya verirken yine klavye düzelmişti fakat tekrar gitmiş. Bakalım ne sonuç çıkacak söküldükten sonra.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using KontrolKalemi Forumu mobile app

bilgisayar geldi format atılmış ama klavye çalışmıyor birtane usb klavye alıp takacağım artık arkadaş denemiş usb klavye çalışıyormuş

bu programı windows 10 da çalıştıramadım şimdi daha önce win7 çalışmıştı.bilgisayar bakan arkadaş donanımsal sorun var dedi.daha önce su girmişti alttan bilgisayara

Merhaba

Notebook Chipset Köprü Arızası olduğu anlaşılıyor .
Artı ve eskisini düşünerek , hiç bir işlem yapılmadan gititği yere kadar gitmesi ve usb klavye ile kullanıma devamı bana daha mantıklı gelmektedir .

Notebook ameliyat masasına yatırmak !!!
Hani bazen deriz ki , keşke tamir ettirmeseydim diyeceğimiz durum .

Aklıma şu atasözü geliyor .
'' Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak ''

Karar sizin. ( Sizi etkilemedim sanırım , mantık çerçevesinde kendi kararım benin notebookum olsa !!! )

Yeni masa üstü bilğisayarınız hayırlı olsun :) diyorum .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın !!!

Merhaba

Notebook Chipset Köprü Arızası olduğu anlaşılıyor .
Artı ve eskisini düşünerek , hiç bir işlem yapılmadan gititği yere kadar gitmesi ve usb klavye ile kullanıma devamı bana daha mantıklı gelmektedir .

Notebook ameliyat masasına yatırmak !!!
Hani bazen deriz ki , keşke tamir ettirmeseydim diyeceğimiz durum .

Aklıma şu atasözü geliyor .
'' Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak ''

Karar sizin. ( Sizi etkilemedim sanırım , mantık çerçevesinde kendi kararım benin notebookum olsa !!! )

Yeni masa üstü bilğisayarınız hayırlı olsun :) diyorum .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın !!!
Anlamadığım şey windows açılmadan klavye nin enter,f2,f10 ve ok tuşları çalışıyor.daha önce bir iki sefer bilgisayarı açıp kapatınca normal e döndü hiç bir gözle görünür darbe veya iz yok.donanım yani klavye arızalıysa başlangıç ta enter basmadan bilgisayar çalışmıyor veya f2 basıp bios giriyor.nasıl oluyor bunlar?
bugün bilgisayar ı açayım dedim ama başlangıçta klavye çalıştığı için vazgeçtim klavyede veya bağlantılarında sorun olsa enter f tuşlaı ve ok tuşları çalışmaz yanılıyormuyum?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

'' Bizim şirket in bilgisayar cısına verdim format atmış ama hala sorun var diyor yarın söküp bakacak ''
verdim demişsiniz .
Tuş takımı + kablo vs gibi işlem durumu ?????

Verilen bilğiler doğrultusun hareket edildiğinden problem değişkenlik göstermekte ve etkilemektedir .
Tuş takımında bozukluk olabilir .
Burada test için yedek parçanın önemi görülmektedir . !!!

Samsung NP300E5E-A02TR Türkçe Notebook Klavyesi tuş takımını
İsterseniz değiştirebilirsiniz .
Sonuç ne olacak ? ( problem çözülecek mi ? yoksa , boşuna değiştirilmiş olacak .

https://www.google.com.tr/webhp?sou...on=1&espv=2&ie=UTF-8#q=np300e5ea02tr+klavye&*

Kolay Gelsin .

Merhaba,
Klavyeniz sıvı temasından kaynaklı arıza vermiş olsa (ki klavyeye varıncaya kadar daha öncesinde ne parçalar su ile haşır neşir olurdu) ilk açılış ekranında işlev görmezdi. Yani Basit bir anlatımla özetlemek gerekirse; bilgisayar ilk start verildiğinde bios çalışır ve öncelikle donanımlarını kontrol eder. Varsa karşılaştığı bir hata (donanımları algılamama vb) bunu daha siyah ekranda iken size hata kodu ile beraber sunar. Bu aşamayı geçtikten sonra sistem üzerindeki yüklü olan işletim sistemini devreye alır ve sonrasında işletim sistemi ile uyumlu sürücülerini çalıştırır. Yani uzun lafın kısası bios ekranında çalışan klavyenin arızalı olma ihtimali yoktur. Ancak donanım ve yazılım (driver) uyuşmazlığı söz konusudur. Bu durumda yapılabilecek işlemler, önceki çalışan sisteme yada verimli çalıştığı düşünülen sisteme dönülmesi olacaktır. Boş yere bilgisayarınızı söktürerek gereksiz yere kasasını deforme ettirmeyin. Ehil bir kişiye temiz kurulum yaptırarak kullanın. Bu arada (sözüm meclisten dışarı) windows 10' unda bu kadar cezbeden yanı nedir anlayabilmiş değilim. Win 7 bireysel kullanıcıların nelerini karşılamıyor da daha 7 yi tam kullanamazken millet bir anda win10 merak salar açıkçası düşündürüyor beni. Belki bir kaç kişi lisans filan diyecektir ama onda da evde iki internete girip kalan vaktini oyunla filimle geçiren adamın lisansla ne işi olur? Programcı vs. dir, yazdığı yazılımlarını satar yada şirket bilgisayarıdır kısacası ticari bir kullanım söz konusudur onları anlarım. Arkadaşlar windows 10 babasının hayrına ücretsiz lisans kampanyası başlatmadı. Bu işten birden fazla çıkarı olduğu aşikar. Bundan dolayı henüz kapısı bacası tam olmayan bir eve bedavaymış diye eşyalarınızı olduğu gibi doldurmayın.

Not: Piyasadaki mevcut işletim sistemlerinin en verimlisi şüphesiz professional sürümleridir. Bunun altı (home) çeşitli kısıtlamalar getirdiği gibi üstü (ultimate) ise farklı uyuşmazlık sorunları ile sizi karşı karşıya bırakacaktır. Ayrıca size + bir yanı olmayacaktır. Ek olarak işlemcinizin mimarisi 64 bit desteklerken 32 bit işletim sistemi kurmakta (Özel durumlar hariç) yeni araca eski motor takma gibi anlamsız bir davranış olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri