Laptop a CD sürücü bağlama

1N4007

Üye
mrhaba arkadaşlar casper marka bir laptop bilgisayarımız var. recovery hatası veriyor geri yükleme yapamıyorum buna normal CD sürücü bağlayıp nasıl format atabilirim acaba bilgisi olan var mı ???

2007 ustu ise flash disk e windows dosyalarini unet boot ile yukleyip flash bellegi bir sanal cd ye cevirebilirsiniz.
ya da baska bir program.

bilgisayrda win8 kurulu flash bellekten kurmayı denedim ama boot yapamadım acaba diyorum masa üstü bilgisayarımın sata DVD sürücüsünü laptop a nasıl bağlarım ???

win8 kurulu ise cd de baslatamaz. unuttum efi mi ne biostaki windows kilidini acman gerek, nette win8 den 7 ye dusme diye ara cikar.

ya da gideceksin sata tu usb alacaksin ama dedigim gibi olur.

Ekteki verdiğim yazılım ile (microsoft'un kendi yazılımıdır) windows 7 veya 8 işletim sistemini usb belleğe atabilir, dvd sürücüye gerek olmadan hızlı bir şekilde işletim sistemini kurabilirsiniz. Windows 7 kurulumu için 4 gblık bir bellek yeterlidir. Yalnız kullanacağınız bellek boş olsun yazılım belleğe format atıyor. Kurulumu için net framework gereklidir. (Bir kurmayı deneyin eğer uyarı verirse net framework kurarsınız)

Ekleme: usb'den kurulmadıysa cd sürücüden de kurulmaz. arkadaşın dediği gibi biostan kilidini açmanız gerekli.

Ekli dosyalar

• Windows7-USB-DVD-tool.zip
    893.2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Ekteki verdğim yazılım ile windows 7 veya 8 işletim sistemini usb belleğe atabilir, dvd sürücüye gerek olmadan hızlı bir şekilde işletim sistemini kurabilirsiniz. Windows 7 kurulumu için 4 gblık bir bellek yeterlidir. Yalnız kullanacağınız bellek boş olsun yazılım belleğe format atıyor. Kurulumu için net framework gereklidir. (Bir kurmayı deneyin eğer uyarı verirse net framework kurarsınız)

Ekleme: usb'den kurulmadıysa cd sürücüden de kurulmaz. arkadaşın dediği gibi biostan kilidini açmanız gerekli.
ben de bu tarz programlari onerdim zaten. ama arkadas sadece cd dosya
arini kopyalamissa boot edemez. bunu unutmusum.

tamam söylediklerinizi deneyecem ...

böyle bişey çıkıyor ne yapmak lazım ??

Ekli dosyalar

• error.jpg
    error.jpg
    159.8 KB · Görüntüleme: 16

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,087
Son üye