Kumanda Sorusu ...

:)kontrolkalemı uyelerıyle gurur duydum :)))) yahu allah aşkına boyle bır devreyı sinavlar harıç endustrıde yapıp uygulıyan varmı? gunumuzde yazılımla herşey oluyor yok röleydı kontaktordu bu işlerle daha uğraşan varmı tahmınımı sorarsanız hayır olamazzzz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu konu kilitlense iyi olacak. Fuzuli mesajlar bırakılıyor. Soru sormuşsun cevabını verdik. ekts dosyasını da mesaj ekinde vermişiz. Simüle eder bakarsın. Çalışan devreye çalışmıyor diye çamur atana kadar simüle et te bakın yorumlayamıyorsanız.

Zaten uygulamada bu tür bir kumanda devresine kolay kolay ihtiyaç hasıl olmaz. Eğer ki olursa zaman rölelerinin kontak sayılarını extra birer tane kontaktör kullanarak çoğaltmak gerek ya da varsa çok kontaklı zaman rölesi temin edilmeli ya da alternatif çözümler üretilmelidir.

Bu konu kilitlense iyi olacak. Fuzuli mesajlar bırakılıyor. Soru sormuşsun cevabını verdik. ekts dosyasını da mesaj ekinde vermişiz. Simüle eder bakarsın. Çalışan devreye çalışmıyor diye çamur atana kadar simüle et te bakın yorumlayamıyorsanız.

Hiç sinirlenmenize gerek yok Sn Bolubeyi bu tür karmaşık problemleri çözmek her yiğidin harcı değildir illaki kıskananlar çıkacaktır. Sn Karayeşil sorusunun cevabını sizin ve benim çözümlerimizle (iki farklı çözümle) almıştır. Şimdi isteyen logoda yapsın isteyen plc ile isteyen hiç uğraşmasın önemi yok.
Not:Zaman rölesi kontak sayısını arttırmak son derece basittir her bir zaman rölesi için bir mini röle ile 4 enversör çıkış elde edilerek uygulanabilir. PLC-Kumanda fiyat analizi yapanlara küçük hatırlatma her bir motor için plc'dede en az bir kontaktör kullanacaksınız.

Mantığı Kavradım ama Çizemiyorum Ekst Bir süre sonra Çöküyor bende Kablo baglantı çizgileri karman çorman oluyor:S
Kolay Gelsin

Son düzenleme:
Burası paylaşım sitesi değilimi. Kişi zaman rölesi hakkında gördüğünü yazmış oda biliyordur zaman rölesinin kontakla çoğaldığını.

tebrik ediyorum .... ben yanılmışım ....jeton kareli de :)

Son düzenleme:
Aynen katılıyorum
---
insanların vaktini çalmayalım lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan