kontrol mü? mekatronik mi?

arkadaşlar ben üniversitelerin mekatronik programlarını ve derslerini araştırdım avrupada verilen ingilterede verilen mekatronik eğitimini de araştırdım hakikaten çok zor bir yol fakat ben zoru çok seviyorum ve mekaniğe de kotrole de ilgim var matemetik fizik kimya da ilgimi çok çekiyor zaten o yuzden boyle teknik bir liseye girip temelden bunun eğitimini alarak geliştirmek istedim kendimi oks de üçüncü tercihler filan falan uğraşsam zorlasam bir and lisesine girebliyordm fakat ben tek tercih yaparak okulumu seçtim hayatımda hep kararlı ve azimli olmuşumdur bu yuzden zorlukları aşmak istiyorum sevdiğim mesleği yapmak istiyorum bu yuzden de doğru tercih sizin fikirleriniz benim için oldukça önemli sonuçta görmüş geçirmiş işin içinde olan insanlarsınız...
Gelelim mekatroniğe evet mekatronik bir çok alanda bilgi birikimini gerektirmekte ve aynı anda hem kontrol mühendisi hem makine mühendisi hem elektrik ve hemde bilgisayar mühendisi olmak bana göre bir insanın yapabileceği bir şey değil ve ingilterede de almanyada da bu şekilde düşünülüyor fakat mekatronik mühendislerine de yani mekatronik alanında elemanlarada ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyorlar mekatronikte bir dala daha yakınsınız mesela mekanik ve kontrol o alanlarda uzmansınız fakat diğer alanlarla ilgili de bilginiz var yani buna benzer bir eğitim şekli sunuluyor yabancı ülkelerde ülkemizdeki eğitim belli değil çünkü bu fakülteler yeni yeni türemeye başladı önceden klupler halindeydi...Bir de kişisel gelişimden söz etmişsiniz evet buna kesinlikle katılıyorum her şeyin en başında istek gerekiyor ve araştırmak bütün bilgileri okuldan öğrenemiyoruz malesef...

Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,554
Kullanıcılar
450,553
Son üye
bugraaa6606

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri