Kontaktor Termik role secimi

Tesekkurler yardimlariniz için,

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sigor a seçiminde demiraj akımını hesap edin. yoksa ilk kalkışı yaparken sigorTanız kalkışTa sürekli aTacakTır.

SEMA.JPG
Baglanti sigortadan kontaktore kontorden termik roleye ondanda motara bu sekilde mi
DEVRE ŞEMASINI ÇİZDİM BUYRUN,

Arkadaslar baglantiyi yaptim ama calismadi,su sekilde yaptim kontaktorun 1 numarali fazindan alip termik rolenin 95 nolu ucuna 96 dan cikip stop butonuna stoptan cikip start butonuna ordan cikip kontaktorun a1 klemensine bagladim ama starta bastigimda motor çalışmıyor nedendir

Arkadaslar baglantiyi yaptim ama calismadi,su sekilde yaptim kontaktorun 1 numarali fazindan alip termik rolenin 95 nolu ucuna 96 dan cikip stop butonuna stoptan cikip start butonuna ordan cikip kontaktorun a1 klemensine bagladim ama starta bastigimda motor çalışmıyor nedendir
Yanlis yapmissin demek ki)..

Termik roleyi cikartip denedim calisiyor su anda

Termik rolenin no uclari bos birakiliyor degil mi

Termik rolenin nc 95 96 ucuna giris cikis yapmak gerekmioyr mu

Evet termik NC Normally closed kontağı yani normalde kaalı kontağı 95-96'dır. Elin termik üzerindeki pime deymiş olabilir. Ölçü aletiyle bak bakalım 95-96 kapalımı ?
Termiğim NO kontakları arıza lambası yakmak içindir bazı termiklerde enversör kontak olur dikkat !

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri