Kondanstör devreye girince lambalar neden göz kırpar

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar işletme ekmek fırını 150 kw güç var kondanstör devreye girince led lambalar bir anlık göz kırpar gibi sönüp yanıyor daha önce böyle bir şey ile çok karşılaşmadım lambalar harici diğer cihazlara zarar verirmi neden olur çözüm önerileri nelerdir teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar işletme ekmek fırını 150 kw güç var kondanstör devreye girince led lambalar bir anlık göz kırpar gibi sönüp yanıyor daha önce böyle bir şey ile çok karşılaşmadım lambalar harici diğer cihazlara zarar verirmi neden olur çözüm önerileri nelerdir teşekkürler
Gerilim kontrolü yaptınız mı bu durum için sistemde ?

yük büyük olduğu için demerajda gerilim düşümü oluyor olabilir tesisatı büyüterek kalınlaştırarak yani giriş el veriyorsa yada yumuşak şekilde devreye alarak engelleyebilirsiniz, rezistans falan varsa onları da sırayla açmayı deneyebilirsiniz.

gerilim 405 volt
toplam güç 150 kw
ana kablo 3x35+16 nyy
tüm makinelere ayrı ayrı 5x4 5x6 5x2.5 kablo gitmekte
motor sayısı ortalama 30 ad 1 kw 15 kw arası
ısıtma doğalgaz ile yapılmakta
rezistans yok
tesisatta ısınma olması mümkün değil

harmonik olabilirmi ?
100 taneye yakın 40 wat led ampül var

kompanzasyon kademe güçlerini, kondansator etiket gerilimlerini ve işletme gerilimini merak ettim.
ana şalter ölçümü faz faz arası 405 volt faz nötr arası 228 volt (voltajın yüksek olması biraz kafamı kurcalıyor)
12 kademe entes role

işletme ortalama 130 kw %65 alırsak 85 kwr ideal reaktif %10 kapasitif %5 orandayız şuan

1-25 kwr 2-050 kwr 3-050 kwr 4-050 kwr 5-2.5 kwr 6-5 kwr 7-5kwr 8-7.5 kwr 9-7.5 kwr 10-10 kwr 11-11 kwr 12-20 kwr toplam 93 kwr

panomuz oldukça geniş

tesisatta %98 alanda topraklama mevcut

Son düzenleme:
kondansatorler düzeltme işlemi sırasında yeteri kadar mı giriyor yoksa gereğinden fazla girip eksilterek mi devam ediyor?

bi de kondansatör etiket gerilimini öğrenebilir miyiz?

kondansatorler düzeltme işlemi sırasında yeteri kadar mı giriyor yoksa gereğinden fazla girip eksilterek mi devam ediyor?

bi de kondansatör etiket gerilimini öğrenebilir miyiz?
yeteri kadar devreye giriyor reaktif kapasitif oranlarımız güzel
kondanstör değerlerini yarın yazabilirim ama bugün için sağlam toptancılarda satılan kaliteli kondanstörleri baz alabilirsiniz

kondansatorün anlık devreye girişlerden bahsediyorum...
çok sık devreye girmiyor ideal veya orta segment diyebiliriz hatta yarın relay ton/toff sürelerini uzatacam

ama bazı durumlarda fazla devreye girip eksilterek düzeliyor bu olasılıkta var

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri