kompanzasyon, kael varkombi-12-pc-tft

Bunuda bilmenizde fayda var 1 fazlı kondansatörü neden ekleriz hiç bunu düşündünüzmü.Mesela reaktifleriniz şöyle olsun R= 0 Kvar S= 1 kvar T= 1 kvar bu durumda 3 fazlı kondansatörle reaktifi tutturmanız mümkün değildir.Fakat röleye 1 er kvar lık monofaze kondansatör eklenmiş olsaydı S ve T fazının 1 kvarlık kondansatörleni devreye alacaktı ve reaktifiniz minimum düzeye inmiş olacaktı.Peki 3 fazlı bağlasak ne olurdu onu inceleyelim.Röle ihtiyaçdan dolayı devreye alacak fakat R fazında ihtiyaç olmadığı için tekrar bırakacaktı kademeyi ve sürekli tetikleme yapacaktı.3 fazlı kondansatör devreye alındığında S ve T fazı reaktifleri sıfırlanırken bu defa R fazına kapasitif reaktif basacaktı
abi dediklerinizi çok iyi anladım. elbette dengesiz yük dağılımda monofaze ihtiyacı vardır. Ancak ilk resimde gördüğünüz ilk 3 fazın aktif olmama problemini bir şekilde düzeltmemiz gerekiyor. Baştan tanıtma işini bir adet 10 kvar ekleyerek yaptım. sonra tanıtayım sorun çözülüyor ise diğer kademelere küçük monofazeler alacaktım. ancak sorun başka yerlere sıçradı. bakın resime 7-8-9 hepsi farklı değlerde hepsibde 60 kvar trifaze takılı.
Röle ekranını bırakalım!Endekslerle ilgili bir sorununuz varmı ? Varsa ne ?
yeterli bir takip yapamadım. cuma akşamı çekmiştim. yarın kaldığım yerden devam edicem. sadece yaptığım şu idi ilk 3 kademeyi aldım devreyi ekranda yoktur ama sayaçta vardır diye. sayaçtata bir değişikliğe rastlamadım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ilk 3 kademe gözükmüyorsa ya sigorta atmıştır.Yada kondansatörler kapasite kaybetmiş özelliğini yitirmiştir.Faal durumda inceleyin akım çekiyormu devreye aldığınız halde

10 kvar bağlamanızın esprisi yok.Eş yaş-
landırmayı kontrol edip devreye alın.Ceza
sınırlarını 14 / 11, hedef tg.q yi 0 yapın.Ha-
la olumlu durum yoksa,kademeleri artan
değişik şekle sokun.Bu arada,röleyide de-
ğiştirmeyide düşünün.Böyle bir tesiste,
monofazeye ihtiyaç olacağınıda sanmıyo-
rum.

bilemiyorum üstadlar.
yarın devam edicem. yardımlarınız için teşekkür ederim. herşey normalken neden yapar. nereden nasıl başlıyacam. neden fabrika ayarlarında hepsini monofaze olarak algılar sistem?
sorular çok.

Sorumun cevabı,sorununuz olabilir.

ben isterseniz tüm sayaç değerlimizi yarın ekleyebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler