kompanzasyon, kael varkombi-12-pc-tft

3 fazli kondansator 1 fazli baglarsan gucu %16 si kadarina duser bu isler tahminle olmaz sayacdan yada role ekranindan reaktif miktarini gorebilirsin

Sent from my HTC One using KontrolKalemi Forumu mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kondansatöleri değiştirdikten sonra yaşadığım sorunları kısaca bilginize sunuyorum.

Sorun çok karmaşık nereden başlayacağımı bilemiyorum. Önceki resimlere bakarsanız, ilk 3 kademenin okunamadığı göreceksiniz. İşin garip yanı ben kondansatörleri değiştirdikten sonra da ilk 3 kademeyi okuyamadım. Üstündeki çizgiler yoktu. Manuel devreye aldım sayaca etki edemedi.
Pano içerisinde ilk 11 kademe sırasıyla şöyle, hepsi trifaze
  1. 30
  2. 30x2=60 kvar
  3. 10
  4. 30
  5. 15
  6. 60
  7. 60
  8. 60
  9. 60
  10. 60
  11. 60
30 luk kondansaötlerin resmi ekte.

sonra fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Ne kondansatörlerin güçleri doğru ne de program ekranındaki ekran yukarıdaki gibi. Kapasite değerleri farklı farklı. ilk 3 kademe yine yok. elle giriyorum yine olmuyor. nereden nasıl düzeltebilirim bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• 20161125_160238.jpg
    20161125_160238.jpg
    150.5 KB · Görüntüleme: 22
  • 20161125_160100.jpg
    20161125_160100.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 21
  • 20161125_160210.jpg
    20161125_160210.jpg
    154.6 KB · Görüntüleme: 22
1600/5A Marka model bilmyorum

Trifaze 12,5 kvar, monofaze 4 kvardan
aşağı değerdeki kondansatör akımlarını
algılama şansı olmadığı için,bu değerdeki
kondansatörleri bağlamanın bir esprisi
yoktur.Tanıtmaya çalıştığınız kondansa-
törler böylemi ?

abi bağlı olan kondansatöleri yukarda yazdım sadece 1 adet 10 kvar var. orada da 30 vardı sötüm taktım yine o kademeyi es geçiyor.
ayrıca yukardaki kademelere bak 6 dan sonrası hep 60 kvar. halbuki resimde sıralama öyle mi. kıyaslarsan farkı göreceksin

kondansatöleri değiştirdikten sonra yaşadığım sorunları kısaca bilginize sunuyorum.

Sorun çok karmaşık nereden başlayacağımı bilemiyorum. Önceki resimlere bakarsanız, ilk 3 kademenin okunamadığı göreceksiniz. İşin garip yanı ben kondansatörleri değiştirdikten sonra da ilk 3 kademeyi okuyamadım. Üstündeki çizgiler yoktu. Manuel devreye aldım sayaca etki edemedi.
Pano içerisinde ilk 11 kademe sırasıyla şöyle, hepsi trifaze
  1. 30
  2. 30x2=60 kvar
  3. 10
  4. 30
  5. 15
  6. 60
  7. 60
  8. 60
  9. 60
  10. 60
  11. 60
30 luk kondansaötlerin resmi ekte.

sonra fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Ne kondansatörlerin güçleri doğru ne de program ekranındaki ekran yukarıdaki gibi. Kapasite değerleri farklı farklı. ilk 3 kademe yine yok. elle giriyorum yine olmuyor. nereden nasıl düzeltebilirim bilmiyorum.

Olayı anlamamış sınız mevcut kademeler ile bu sorunu çözmek imkansız istediğiniz kadar kademe ekleyip çıkarın sonuç değişmez bu defa kapasitifden cezaya gireceksiniz.En düşük kondansatör gücünüz 10 kvar 1 fazlı bağlanırsa minimum 1.6 kvar olur.Eğer giriş akımınız çok düşük değilse mevcut röleniz bu akımı algılar 1600/5 akım trafosu olmasına rağmen.Yapmanız gereken sadece 3 faz toplamı 2,75 kvar kondansatör eklemek hangi faza ne kadar eklemeniz gerektiğini önceki mesajlarımda söylemiştim.Kondansatör gurupların büyük olduğu için röle hiçbirini devreye almayacaktır.Taki sen uygun kademeyi tanıtana kadar.

Bunuda bilmenizde fayda var 1 fazlı kondansatörü neden ekleriz hiç bunu düşündünüzmü.Mesela reaktifleriniz şöyle olsun R= 0 Kvar S= 1 kvar T= 1 kvar bu durumda 3 fazlı kondansatörle reaktifi tutturmanız mümkün değildir.Fakat röleye 1 er kvar lık monofaze kondansatör eklenmiş olsaydı S ve T fazının 1 kvarlık kondansatörleni devreye alacaktı ve reaktifiniz minimum düzeye inmiş olacaktı.Peki 3 fazlı bağlasak ne olurdu onu inceleyelim.Röle ihtiyaçdan dolayı devreye alacak fakat R fazında ihtiyaç olmadığı için tekrar bırakacaktı kademeyi ve sürekli tetikleme yapacaktı.3 fazlı kondansatör devreye alındığında S ve T fazı reaktifleri sıfırlanırken bu defa R fazına kapasitif reaktif basacaktı

Röle ekranını bırakalım!Endekslerle ilgili bir sorununuz varmı ? Varsa ne ? Yedek röleniz
varsa,değiştirdinizmi ? Eş yaşlandırma ayarı
devredemi ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler